ВЕЛИКА ПОТРАГА ЗА СРБИНОМ У ДОМИНИКАНИ: Хтео да прошверцује више од 19 кила кокаина
ПОЛИЦИЈА Доминиканске Републике покренула је потрагу за Србином, који се сумњичи да је као део међународне криминалне групе, учествовао у шверцу кокаина.
Foto: Printskrin Youtube/ ABC News
Како су саопштили из Националне агенције за контролу дрога у Диминикани, у великој акцији лисице су стављење држављанину Доминикане (41) и Италијану (62), који су саучесници одбеглом држављанину Србије.
- Двоје ухапшених, као и Србин, сумњиче се да су покушали да из једне доминиканске луке у Хонг Конг пребаце 19,39 килограма кокаина, спакованог у два аутомобила, такозвана олдтајмера - преносе тамошњи медији, додајући да је дрога заплењена у фебруару, али да су осумњичени тек прекјуче отркивени.
- Жени су лисице стављене у Санто Домингу, док је Италијан ухапшен када је покушао да се на аеродрому Романа укрца на лет за Милано - преносе медији - Доминиканка је била задужена да пакете кокаина спакује у инструмент табле олдтајмера, која су потом укрцана на брод. План је био да се дрога тако транспортује до Кине, али су истражитељи осујетили план кријумчара. За Италијаном је у моменту хапшења на снази била потерница због сумње да је шверцовао кокаин.
- Он је блиско повезан са кланом, који је дуже време шверцовао кокаина и прао паре, а чији је део и одбегли српски држављанин. Овом Србину недавно је у оквиру полицијских рација заплењена вредна имовина у тој држави, али он није пронађен. Верује се да је успео да побегне ван земље. Сада је за њим расписана потерница - објашњавају медији. Како додају, начин на који је ова група планирала да превезе забрањен товар, до сада је невиђен. - Раније је ухапшен власник олдтајмера из 1983. и 1984. године, као и особа која је направила специјалне бункере у њима за скривање пакета. Лисице су стављене и човеку који је допустио да се аутомобили укрцају на брод - додали су извори.
Никола Вушовић био у Доминикани!
Никола Вушовић, звани Џони са Врачара, наводно сарадник кавачког клана, који је виђен као наследник ухапшеног Вељка Беливука, у марту ове године наводно је лоциран и ухапшен у Доминикани. Према оперативним подацима полиције, он је планирао да после хапшења Беливука и екипе преузме њихове послове. Међутим, већ почетком априла појавила се информација да је Џони пуштен на слободу под мистериозним околностима.
(Курир)
УКРАЈИНЦИ ОБОРИЛИ НОВИ РУСКИ ДРОН: Запрепастили се шта се налази у њему
ЈЕДНОГ од првих дана 2026. године украјинска војска оборила је руски дрон новог типа. Идентификован је као „Геран-5“, брз и далекометни дрон.
23. 01. 2026. у 12:25
У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује
НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.
23. 01. 2026. у 14:21
НАЈСТАРИЈИ ЈУГОСЛОВЕН: Доживео 132, израсли му трећи зуби
У АКЦИЈИ некдашње ревије Yуго папир “Тражимо најстаријег Југословена“ 1978. године новинари су се запутили у село Ораш Плање удаљено од Тешња десетак километара, где је живео Мехо Хаџић.
23. 01. 2026. у 16:47
Коментари (0)