ТРАЖЕ ДОЖИВОТНУ ЗА БРАЋУ: Завршне речи на суђењу за убиство нишког послодавца Драшка Ранђеловића (46)
ПОНОВЉЕНО суђење браћи Младеновић, Николи (43) и Марку (41), који се терете за тешко убиство свог послодавца Драшка Ранђеловића (46), завршено је пред Вишим судом данас у Нишу, а тужилаштво је у завршној речи затражило да се обојица осуде на доживотну робију.

Фото Ј. Ћосин/архива
Тужилаштво сматра да је свим изведеним доказима установљено да су њих двојица, 8. октобра 2020. године у кругу фабрике "Мин копекс" у Нишу, са умишљајем брутално усмртили Ранђеловића који их је ангажовао да адаптирају просторије које је узео под закуп.
То су учинили, тврди тужилаштво, ударајући га ушицама секире и чекићем.
Првом пресудом Вишег суда, Никола је осуђен на 20 година затвора, док је Марко ослобођен оптужби за тешко убиство. Међутим, пресуда је укинута у другостепеном поступку у којем је Апелациони суд одлучивао по жалбама нишког Вишег јавног тужилаштва и одбране Николе Младеновића, тако да је суђење обојици поновљено.
Више јавно тужилаштво сматра да су обојица браће одговорна за смрт Ранђеловића.
Изрицању завршних речи претходио је преглед снимка са видео-камера у близини фабрике "Мин копекс", на којима се види како Марко напушта објекат са кесом у руци, као и да су унутар фабрике били у радном оделу, а да су се по изласку пресвукли.
Драшко је у фирми "Мин копекс", 8. октобра 2020, нађен мртав у локви крви. Никола се прво бранио ћутањем, а након што су изнети сви докази на суду, одлучио је да се брани и тврдио је да је "газду усмртио јер га је злостављао и експлоатисао".
- Никола је у одбрани навео да га је Драшко први напао и ударио секиром, али то није доказано, јер никакве повреде код њега нису установљене. С обзиром на начин извршења, при којем је показана свирепост, побуде којима су се извршиоци руководили, као и чињеница да су отишли у Драшкову породицу да изјаве саучешће, а на дан сахране носили црни флор, али и ковчег са посмртним остацима, тражим да се обојица огласе кривим и осуде највишом казном, односно на доживотну робију - рекла је заменица ВЈТ Јелена Бранковић.
Изрицање пресуде биће објављено 31. јануара.
Препоручујемо

УБИСТВО У ПРИЈЕДОРУ: Неда осам пута избодена ножем, стан запаљен после злочина
21. 01. 2023. у 17:42

ПРВА ДУГОРОЧНА ПРОГНОЗА СТРУЧЊАКА: Ево када ће пасти снег у Србији и каква зима чека Европу
ПРЕМА првим прогнозама европских стручњака са сајта Severe Weather Europe, зиму 2025/2026 обележиће утицај слабе фазе Ла Ниње и вероватно слабији поларни вртлог. Ово значи динамичније кретање атмосферског притиска, што може омогућити хладније дане у Европи, али и у САД и Канади.
13. 08. 2025. у 09:59

ТРАМП У ОГРОМНОМ ПРОБЛЕМУ: Велики пех пред састанак са Путином на Аљасци
ПРЕДСТОЈЕЋИ састанак између председника САД Доналда Трампа и руског председника Владимира Путина у петак на Аљасци долази у време када у америчкој администрацији готово да нема искусних стручњака за Русију, пише Фајненшел тајмс.
13. 08. 2025. у 11:24

СРБИН ЧУВАО КЛИНТОНА: Бивши председник остао затечен - после свађе сазнао Ајкулино порекло: "Осећао сам да ми не може ништа" (ФОТО)
ЧОВЕК који је чувао Мадону, принца Харија, Бијонсе и Наоми Кембел потиче из старе београдске породице.
14. 08. 2025. у 07:43
Коментари (0)