МАЈКА ОСУМЊИЧЕНОГ ЗА УБИСТВО ДАНКЕ ОДБИЛА ДА СВЕДОЧИ: Искористила своје законско право
СВЕТЛАНА Драгијевић, мајка Дејана Драгијевића који је осумњичен за убиство двогодишње Данке Илић и супруга Радослава Драгијевића осумњиченог за помагање при скривању тела девојчице, искористила је своје законско право да не сведочи у тужилаштву.
Фото: И. Маринковић
Она има то право као најближи сродник осумњичених.
- Сведок Светлана Драгијевић је привилегован сведок у односу на Радослава Драгијевића који јој је супруг и сина Дејана Драгијевића. Искористила је своје право да не сведочи - рекао је адвокат Небојша Живановић.
Данас ће бити саслушана још два сведока, док је за сутра у тужилаштво позвано њих још неколико.
Три члана породице Драгијевић су ухапшена због убиства двогодишње девојчице, али је Светланин млађи син Далибор преминуо у притвору од срчаног удара непуних 48 сати након хапшења.
Подсетимо, Срђан Јанковић (50) из Луке и Дејан Драгијевић (50) из Злота, осумњичени за тешко убиство двогодишње Данке Илић из Бора, за чијим се телом непрекидно трага већ 12 дана, а како је телеграф.рс незванично сазнао, ускоро би требало да буду послати на психијатријско вештачење.
Foto: Tanjug/VLADIMIR SPORCIC
Јанковић и Драгијевић, радници борског ЈКП "Водовод", тог 26. марта, када је у Бањском пољу нестала двогодишња Данка, били су на радном задатку.
Према признању Драгијевића датом у тужилаштву, они су девојчицу ударили службеним аутомобилом, задавили је и бацили на дивљу депонију на Старобањском путу, одакле ју је, два дана касније, Дејан заједно са оцем Радославом (73) и сада покојним братом Далибором Драгијевићем (40), изместио на другу, за сада непознату локацију.
БОНУС ВИДЕО
(Телеграф)
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
У ТЕЛУ УКРАЈИНСКОГ ВОЈНИКА НАЂЕНА ГРАНАТА? Леш враћен из Русије, хитно евакуисана мртвачница (ФОТО)
ТОКОМ обдукције страдалог украјинског војника, чије је тело враћено из Русије у склопу размене, форензичари су наводно открили неексплодирану гранату. Због опасности, особље мртвачнице је евакуисано, а контрадиверзионе екипе и стручњаци за разминирање уклонили су и уништили експлозив.
14. 03. 2026. у 07:49
Коментари (0)