И ПОСЛЕ 11 МЕСЕЦИ СЛУЧАЈ НЕСТАЛОГ ФРАМАЦЕУТА - МИСТЕРИЈА: Породица одбацује могућност смаоубиства, верује да је реч о нечему много озбиљније
НИШКИ фармацеут Милан Ђорђевић нестао је пре 11 месеци на излетишту Бојанине воде на Сувој планини. Готово годину дана касније, случај није решен. Његова породица и даље одбацује могућност самоубиства и верује да је реч о нечему много озбиљнијем.
Foto: J. Cosin
- Мој син није нестао на планини, неко га је одвео одатле - тврди његова мајка Марица за "Телеграф". - Био је човек од два метра, тежак скоро 100 килограма. Не може тек тако да нестане.
Последњи траг води до паркинга на Бојаниним водама. Његов службени аутомобил затечен је тамо, а на точковима је остао траг црвене земље - исте оне која се налази на стази која води до оближње осматрачнице.
- Сигурно је стигао пре 12 сати, имао је времена да оде до осматрачнице и врати се. Ту се нешто догодило. Пси трагачи нису хтели да се помере даље од паркинга - каже Марица.
Родитељи сумњају да је Милан тог дана имао заказан састанак. Чуди их што је у радно време кренуо на планину у пословној гардероби - кошуљи, панталонама и салонским ципелама. На снимку надзорне камере из села кроз које је прошао види се да вози опуштено, с руком преко отвореног прозора - без знака страха.
Телефон је враћен породици тек након пет недеља. Када су га откључали, приметили су да су поједини дани потпуно празни - без позива и порука.
- Сваки други дан био је без икаквих података. Невероватно је да су ти садржаји избрисани, а да нико не зна како - каже његов брат.
Збуњује их и детаљ у вези са сатом. Нису га пронашли ни форензичари, иако су пронађени оба телефона, лаптоп, таблет и новчаник. Сат је касније пронашла колегиница из фирме - и то када је у Београду, по пребацивању аутомобила, покушала да пронађе саобраћајну дозволу.
Породица категорички одбацује могућност да је Милан себи одузео живот.
- Није био такав човек - тврде и Марица и Синиша. - Првих 24 дана смо свакодневно тражили по планини, а затим одлазили повремено - по 10 или 15 дана. Нису сви делови планине прегледани. Ми смо наставили тамо где полиција није могла да прође. И никада, ниједном, нисмо видели грабљивицу - а оне би се појавиле да има тела.
Црква их је обавестила да Милан није ни у једном манастиру у Србији, Републици Српској нити на Хиландару. Последњи пут се јавио супрузи тог 10. јуна око поднева - рекао је да остаје на послу, да неће стићи по ћерку из вртића, али да долази по сина за рођендан. Више се није јављао.
Од тада траје потрага. И мистерија.
Препоручујемо
ПОЖАРУ У ЖЕЛЕЗНИКУ: Стан изгорео до непрепознатљивости због упаљене цигарете?
19. 11. 2025. у 10:20
ТИНЕЈЏЕР САВ ИЗЛОМЉЕН ПРИМЉЕН У УРГЕНТНИ: Доживео хорор код Остружнице
19. 11. 2025. у 08:46
БАЈАТОВИЋ ОТКРИО ПОТЕНЦИЈАЛНЕ КУПЦЕ НИС-А: "Руски капитал мора да буде анулиран"
ДИРЕКТОР Србијагаса Душан Бајатовић изјавио је вечерас да продају НИС-а Русима 2008. не види као лош пословни потез, али да руски капитал у тој компанији мора да буде анулиран, јер НИС мора да настави да ради, а као потенцијалне купце НИС-а види субјекте из арапских земаља, али не искључује ни европске, или америчке компаније.
18. 11. 2025. у 22:27
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ТАЈ МАЛИ ЖУТ БИКИНИ: Тенисерке запалиле нет фоткама са плаже
АРИНА Сабаленка и Паула Бадоса су у жижи.
18. 11. 2025. у 11:34
Коментари (0)