МИРЈАНУ УДАРАО СВЕ ДО СМРТИ: Подигнута оптужница против Мартона Роботке (36) из Србобрана, осумњиченог за убиство мајке

Љ. Прерадовић

15. 07. 2025. у 14:43

ВИШЕ јавно тужилаштво у Сомбору подигло је оптужницу против Мартона Роботке (36) из Србобрана, због основане сумње да је, 7. јануара, на православни Божић, усмртио своју мајку Мирјану (70) у породичној кући у том месту.

МИРЈАНУ УДАРАО СВЕ ДО СМРТИ: Подигнута оптужница против Мартона Роботке (36) из Србобрана, осумњиченог за убиство мајке

Полиција испред куће у којој се догодио злочин, Фото Љ. П.

Оптужница је прослеђена Вишем суду у Сомбору и налази се у фази преиспитивања, а осумњиченом је притвор продужен до 3. августа.

Син се сумњичи да је починио тешко убиство, а пред тужиоцем Вишег јавног тужилаштва у Сомбору, које је водило истрагу о том случају, после хапшења је, како сазнајемо, признао да је ударцима усмртио своју мајку. Наводно је претходно и у полицији рекао да је тукао мајку и да је несрећна жена преминула од удараца.

Убиство седамдесетогодишње Мирјане откривено је када је Мартон, 8. јануара ујутро, изашао на улицу из куће у Војвођанској 6, и комшијама које је срео на улици, рекао да му је мајка преминула. Док су му они изјављивали саучешће, питао их је шта да ради, а онда је једна комшиница позвала Хитну помоћ, чија је екипа Мирјану затекла без знакова живота у кревету. Жена је имала видљиве повреде по телу и глави, па је позвана полиција.

ЖРТВА Мирјана Роботка, Фото Приватна архива

После сазнања за трагичну Мирјанину смрт, комшије су испричале да им је било познато да је син често тукао и малтретирао мајку, али да нису могли ни да помисле да би јој на овакав начин наудио.

- И раније је био насилан према њој, и због тога је био и у затвору, а она је због повреда завршила у болници - испричале су комшије. - Када је изашао из затвора, мислили смо да ће се поправити, и да више неће мајци са којом је живео наносити зло и бити насилан према њој, али ето, видите шта се десило на крају. Док је био у затвору, она му је слала новац од своје пензије.

Познаници мајке и сина испричали су да је Мартон и два дана пре кобне вечери малтретирао и злостављао мајку, која се, бежећи од њега, склонила код једне комшинице, што га је, верују, разбеснело.

- Видео сам је на улици, имала је модрице - казао је један од комшија, и додао да је Мартон волео да попије и да је често био пијан. - Није нигде био запослен, радио је физичке и грађевинске послове код мештана који га ангажују, и све што би зарадио трошио је на пиће. Она је имала пензију од мужа, без ког је остала пре више година. И она му је давала новац. Као и свака мајка, без обзира на то што је био агресиван и груб према њој, била је брижна према њему. Према другима није био насилан.

Осумњичени Мартон је живео у новој кући до улице, а мајка у продужетку друге, у истом дворишту.

СУМЊЕ Мартон Роботка, Фото "Фејсбук"

Осуђиван због насиља у породици

ОСУМЊИЧЕНИ је три пута правоснажно осуђиван због насиља у породици. Последњи пут 2022. године када је у Основном суду у Врбасу био осуђен на две године затвора. Две године раније, односно 2019. је такође због истоветног кривичног дела био осуђен на 14 месеци затвора, а пре тога, јануара 2018. био је кажњен са годину дана робије. Изрицане су му и хитне мере у складу са Законом о спречавању насиља у породици, и то 2019. и 2022. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ИРАН ОБОРИО АМЕРИЧКИ Ф-15?!  Колико је ПВО ракета патриот преостало? Иран напада бродове у Ормуском мореузу

ИРАН ОБОРИО АМЕРИЧКИ Ф-15?! Колико је ПВО ракета патриот преостало? Иран напада бродове у Ормуском мореузу

НАСТАВЉАЈУ се ваздушни удари на Блиском истоку. САД и Израел настављају да гађају Иран, док иранске снаге узвраћају нападима на израелске градове и америчке базе и дипломатска представништва у региону.

04. 03. 2026. у 06:59 >> 16:07

РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА Орбан: Украјина дигла у ваздух Северни ток, то се не сме поновити са Дружбом

"РАСПОРЕДИО САМ ВОЈСКУ НА 75 ЛОКАЦИЈА" Орбан: Украјина дигла у ваздух "Северни ток", то се не сме поновити са "Дружбом"

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан објавио је видео на мрежи Икс у којем је поручио да је мађарска војска распоређена на десетинама локација како би заштитила енергетску инфраструктуру земље. Орбан наводи да постоји претња од могућих украјинских саботажа због тензија око руских енергетских испорука и рата на Блиском истоку.

04. 03. 2026. у 13:43

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

ПЛАНЕТА У СТРАХУ: Списак 11 најсигурнијих земаља у случају Трећег светског рата

НАКОН што су америчко-израелски напади на Иран довели до одмазде широм Блиског истока, расту страхови од ескалације која би могла да прерасте у трећи светски рат. Ту су још и актуални рат између Украјине и Русије, сукоби у појасу Газе, као и стална претња кинеске инвазије на Тајван.

03. 03. 2026. у 20:21

Коментари (0)

ОД КЊИЖЕВНЕ РЕЧИ ДО ПОЗОРИШНЕ СЦЕНЕ: Признања за Фондацију Mozzart