ОСУЂЕН СРБИН ЗБОГ ПРОТЕСТА У ЗВЕЧАНУ: Пред Основним судом у Приштини

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

04. 08. 2025. у 15:40

ПРЕД Основним судом у Приштини данас је Милошу Антовићу из Житковца код Звечана изречена казна на четири године и 11 месеци затвора и новчана казну од 20.000 евра, због неколико кривичних дела, међу којима су како се наводи у пресуди, „хулиганство и напад на припаднике Кфора, током протеста Срба у Звечану, крајем маја 2023 године.

ОСУЂЕН СРБИН ЗБОГ ПРОТЕСТА У ЗВЕЧАНУ: Пред Основним судом у Приштини

фото д.з.

Ова казна Антовићу је изречена у договору са тужилаштвом а на првом данашњем рочишту, Антовић је судији рекао да је свестан да је споразумом са тужилаштвом признао кривицу и да се одрекао права на правично суђење, као и да позове сведоке и изнесе доказе. Антовић који није прсуствовао рочишту ухапшен је у априлу ове године, а време проведено у притвору биће му урачунато у казну.

Антовићев бранилац адвокат Пљеурат Бека пренео је да окривљени пристаје да призна кривицу по тачкама оптужнице и предложио да се новчана казна плати у ратама.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

ФИЦО ШОКИРАН ПОНАШАЊЕМ ТРАМПА: Видно узнемирен сусретом алармирао Европу

СЛОВАЧКИ премијер Роберт Фицо рекао је лидерима Европске уније на самиту прошле недеље да га је "шокирало" расположење председника Сједињених Америчких Држава Доналда Трампа током њиховог састанка у Мар-а-Лагу, изјавило је више европских дипломата, објавио је данас бриселски Политико.

28. 01. 2026. у 07:48

Коментари (0)

ХРВАТСКА У ШОКУ! Рукометаши Хрватске добили да једу ЦРВЕ, а то није најгоре што им се десило на Европском првенству