МАКРОИ ИЗА РЕШЕТАКА: Пресуда групи оптуженој за посредовање у проституцији
ПРЕД Специјалним судом у Београду у четвртак су првостепеном пресудом на три односно две године и четири месеца затвора осуђени Дарко Тодоровић и Саша Глишић, које је Тужилаштво теретило да су организатори криминалне групе чији припадници су учествовали у посредовању у проституцији.
Фото: Printscreen МУП
Затворска казна изречена је и Милошу Танасковићу, који је осуђен на 18 месеци.
Условне осуде изречене су Сташи Момчиловић, Јелени Момчиловић, Драгани Пејић и Маји Ивановић. Казне кућног затвора изречене су Срђану Голубовићу, Немањи Радојкићу, Зорану Јолићу, Немањи Стојићу, Радомиру Вујовићу, Даниелу Кларлу и Марку Жарковићу. На кућни затвор је осуђен и Горан Станковић, због злоупотребе службеног положаја.
Према оптужници, на терет им се ставља да су од средине марта, па до јануара ове године, када су ухапшени, на подручју Београда, али и других градова у Србији, у изнајмљеним становима организовали пружање сексуалних услуга за већи број клијената. У престоници је највећи број станова био у Новом Београду, а имали су изнајмљене станове и на Дорћолу и Врачару. Оптужени су, како се тврди, девојкама давали половину зараде од уговореног износа за пружање сексуалних услуга.
У усменом образложењу пресуде, судија је навео да су током поступка доказани наводи тужилаштва и да се одлука првенствено базира на транскриптима прислушкиваних разговора, али и исказима сведока. У погледу висине изречених казни, веће се руководило тиме ко је какву имао улогу у групи.
ТАЈЧИ, ДИЈАНА, МАЈА...
РАДИ прикривања идентитета и криминалних активности, како је тврдило Тужилаштво, оптужени су себи и ангажованим женама давали псеудониме и даље организовали оглашавање проституције у средствима јавног информисања. Девојке су се клијентима представљале као Ксенија, Маја, Дијана, Тајчи...
Препоручујемо
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића
ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.
07. 11. 2025. у 14:04
САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.
29. 10. 2025. у 16:17
Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ
ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.
09. 11. 2025. у 13:28
Коментари (0)