НЕРАСВЕТЉЕНА ТРАГЕДИЈА: Десет година од нестанка Ђорђа Андрејића (13), не зна се да ли је отет или убијен

Д. Новковић

20. 07. 2020. у 13:21 >> 13:21

У СРЕДУ, 22. јула, навршава се 10 година од нестанка основца Ђорђа Андрејића (13) из Мајиловца код Великог Градишта, чију судбину држава до данас није расветлила.

НЕРАСВЕТЉЕНА ТРАГЕДИЈА: Десет година од нестанка Ђорђа Андрејића (13), не зна се да ли је отет или убијен

Фото: Приватна архива

Овим случајем више се не баве ни полиција, ни правосуђе, па се не зна да ли је дечак отет или убијен. Под оптужбом да је убила сина ударцем држаље мотике у врат, 24. јула 2010. године ухапшена је дечакова мајка Марина Андрејић (50).

Она се пред судом бранила да је Ђорђе нестао док су покушавали да пронађу пут којим би се са њиве вратили кући.

Дечаково тело није нађено ни након опсежних потрага, да би тек у новембру 2010. године ловци нашли лобању за коју је Виши суд сматрао да припада дечаку. Међутим, вештаци су рекли да то није сигурно, јер је опрана у избељивачу, што се ради кад жели да се уништи ДНК.

Они су навели и да је лобања донета са неке друге локације и остављена на месту на којем је пронађена. За убиство дечака, Марина је пред Вишим судом у Пожаревцу два пута осуђена на 20 година, али ју је Апелациони суд у Београду ослободио, услед недостатка доказа.

Фото: Приватна архива

 

ПОРОДИЦА

За време Марининог притвора, преминуо јој је супруг, а старатељство над малолетном ћерком добила је свекрва. Касније је и свекрва преминула, па се о девојчици бринула Марина. Ћерка се, у међувремену, удала, а Марина је отишла у Нови Пазар да ради, јер овде није успевала да се запосли, због подозрења средине.

Због 703 дана проведена у незаконитом притвору, Марина је од државе добила само два милиона динара одштете, уместо 17 милиона, колико је тражила.

- Пракса је да се у таквим случајевима досуђује 100 евра за дан притвора, а Марини је досуђено свега 2.000 динара. Због тога смо поднели жалбу Уставном суду и одговор чекамо већ две и по године. Уколико нам жалба буде одбијена, обратићемо се суду у Стразбуру – каже за "Новости" Маринин адвокат Србислав Стојановић.

Док траје правна борба за одштету, за то време нема помака у расветљавању судбине несталог дечака. Неки грађани који су пратили истрагу и суђења, сматрају да је умешана трећа особа, која је туђу лобању опрала у избељивачу и подметнула. Неки сумњају и да је Марина видела отмицу детета, али јој је запрећено да ћути, да јој не страда и млађе дете.

Њен адвокат претпоставља да је Ђорђе жртва трговаца органима, јер је то у свету уносан бизнис. У сваком случају, судбина дечака остаје у домену нагађања, јер се потрагом за њим одавно више нико не бави.

ЛОБАЊА

Током суђења, Маринин бранилац је тражио да се вилица на нађеној лобањи упореди са дечаковим зубним картоном, што би непобитно утврдило да ли је лобања његова или није, али је Виши суд то одбио. -Нађена лобања и даље се налази у депоу Вишег суда у Пожаревцу, јер Марина одбија да је преузме и сахрани, пошто сматра да не припада њеном сину – каже адвокат Стојановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући

ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.

27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане

ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.

25. 08. 2025. у 13:15

ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ: Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове

ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.

05. 09. 2025. у 19:51

Коментари (11)

ИГРА ЈЕ ПОДИГНУТА НА НАЈВИШИ МОГУЋИ НИВО