ОДУЗЕЛИ СУ МИ И НАДУ И ПРАВДУ: Ћупричанин Саша Илић после 16 година добио пресуду, али не и обештећење за изгубљене руке
САША Илић (35) из Ћуприје, који је 2004. пао са грађевине Велимира Стаменковића на којој је био ангажован као физички радник, након чега су му ампутиране обе руке, после 16 година суђења коначно је добио правоснажну пресуду.

Саша са супругом Љиљаном и ћерком Николином / Фото приватна архива
Веће Апелационог суда у Крагујевцу донело је одлуку да је Стаменковићев син Зоран, јер је Велимир преминуо током поступка, обавезан да Илићу на име накнаде нематеријалне штете исплати 4,8 милиона динара са затезном каматом.
Илић каже није задовољан пресудом, јер је њоме поништена пресуда Вишег суда у Јагодини, донета пре годину дана, којом је Зоран Стаменковић, као законски наследник Велимира Стаменковића, обавезан да на име накнаде нематеријалне штете солидарно исплати око 15 милиона динара.
- Иако је накнада изузетно мала, прихватио сам је, јер желим да купим кућицу и земљу на којој бих засадио лешнике да бих себи обезбедио будућност и уплаћивао доприносе за пензију. Међутим, Стаменковићеви адвокати су ми на име измирења дуга понудили два локала, која не бих могао ни да издам, нити да продам. Пошто нисам прихватио, они су поднели ревизију Врховном касационом суду, у коме је судија супруга једног од Стаменковићевих адвоката. До сада сам имао макар наду, а сада су ми и њу одузели, па молим да ме неко посаветује шта да радим, јер ни мој адвокат, ни ја, више не знамо шта да радимо - очајан је Илић.

Илић са адвокатом Ненадом Саџаковићем / Фото З. Глигоријевић
Његов правни заступник, адвокат Ненад Саџаковић, каже да је био срећан што су добили парницу јер је кривични поступак застарео, мада је разочаран што је суд доделио тек четвртину траженог износа.
- Стаменковићеви адвокати су ме молили да не пустим извршење, тражили су да се договоримо око измирења дуга преко локала, а онда су поднели жалбу Врховном касационом суду. Нашли су и мој текући рачун и уплатили ми судске трошкове, а онда су ме питали за који проценат сам радио предмет да би ми и то уплатили. А Саши нису уплатили дуг. Овај предмет нисам радио за новац. Из свог џепа сам плаћао веома скупа вештачења, јер знам да Илић нема пара, а даћу му и све што су ми уплатили на име судских трошкова - наводи адвокат Саџаковић и додаје да је уложио жалбу на ревизију.
Живе од социјалне помоћи
Саша и његова супруга Љиљана, са којима је и њихова ћерка Николина (8), као и Љиљанино троје деце из првог брака, живе од социјалне помоћи и туђе неге. Саша прима 29.000 динара, а Љиљана 16.700 динара. Љиљана је остала без десне шаке док је радила код послодавца у Инђији, на име нематеријалне штете додељено јој је два милиона динара, али већи део износа ни после седам година није јој исплаћен.
- Моју наруженост, немогућност да радим и болове које трпим свакодневно, никакав новац не може да плати. Своје дете не могу да узмем у наручје. Очекивао сам бар правду - каже Илић.
Препоручујемо

СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50

ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15

"ЦИНИЧАН - У ПОЗИТИВНОМ СМИСЛУ": Москва о Трамповим покушајим да оконча ратове
ПРИСТУП америчког председника Доналда Трампа у вођењу дипломатије кроз склапање трговинских договора "прилично је циничан", али у позитивном смислу, изјавио је у петак представник Кремља Дмитриј Песков.
05. 09. 2025. у 19:51
Коментари (10)