ИЗНОВА О ПУЦЊАВИ У “МАНИЛИ”. Укинута пресуда Ивану Павловићу из Ниша
НИШЛИЈИ Ивану Павловићу (33), који је осуђен на 20 година затвора јер је 17. јуна 2018. на Тргу краља Милана у центру града на Нишави, пуцајући из "калашњикова", ранио тројицу полицајаца и радника обезбеђења кафића "Манила", поново ће се судити почетком септембра.
Увиђај после пуцњаве / Фото Ј. Ћосин
Апелациони суд у Нишу укинуо је првостепену пресуду Вишег суда из децембра прошле године и наложио поновно суђење, јер током поступка, како је утврђено, није доказано да је било елемената покушаја тешког убиства, за шта је, између осталог, првобитно осуђен.
Како је утврђено током судског поступка, Павловић је 17. јуна 2018. ранио радника обезбеђења Александра Ђорића, а затим и полицијског сужбеника Милоша Милошевића, који га је разоружао, док су од рикошетираних хитаца повређени и полицајци Јован Савић и Иван Ђорђевић.
Апелација истиче да није наведено на основу чега је суд сматрао да је пуцањем у ноге раднику обезбеђења, затим пуцањем у ноге полицајцу приликом отимања о пушку и поготком рикошета у два полицајца, покушао да их све убије.
- Реч је о обесном, ничим изазваном насилничком и безобзирном понашању које превазилази све разумне границе, али оптуженом треба судити за радње које је учинио, па, ако се испостави да је крив, треба га и казнити. У конкретном случају, оптуженом се на терет ставља кривично дело чије извршење уопште није доказано - стоји у одлуци Апелационог суда.
ОПТУЖЕНИ ОСТАЈЕ У ПРИТВОРУ
Како стоји у одлуци Апелационог суда, Павловић и даље остаје у притвору, где се налази већ две године. Оваква одлука је донета да не би поновио дело које му се ставља на терет.
Препоручујемо
ДЕЧАК ПРОПАО КРОЗ КРОВ ЗГРАДЕ НА НОВОМ БЕОГРАДУ: Хитно превезен у болницу (ВИДЕО)
11. 05. 2026. у 21:39
БРУТАЛАН НАПАД ИРАНА НА АМЕРИЧКИ РАТНИ БРОД: Погледајте како је то изгледало, одјекнула огромна експлозија (ВИДЕО)
ИРАН објавио снимак напада на амерички ратни брод у водама УАЕ.
11. 05. 2026. у 11:54
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
БРАЋО САВЕЗНИЦИ, ШТА ТО РАДИТЕ? Руси бесни, Путин упозорава: "И Украјина је хтела у ЕУ, видите шта јој се десило - боље одржите референдум"
"ПРАТИМО последице дешавања око Украјине. А где је то почело? Са тежњом Украјине да се придружи Европској унији."
10. 05. 2026. у 17:21 >> 17:33
Коментари (2)