ТУЖИЛАШТВО У ХАГУ ПОТВРДИЛО: Насим Харадинај ухапшен
СПЕЦИЈАЛИЗОВАНО тужилаштво Косова данас је званично саопштило да је у петак на Косову ухапсило Насима Харадинаја на основу налога за хапшење и довођење које је издао судија Специјализованих већа Косова.
Фото Ж.Кнежевић
Раније истог дана ухапшен је Хисни Гуцати, шефа Удружења ветерана ОВК, након чега је пребачен у притворску јединицу Специјализованих већа Косова у Хагу.
Обојица су ухапшена јер су у протеклих пар седмица објављивали документацију о истрагама овог тужилаштва, а медијима су учинили доступним и податке о жртвама и сведоцима.
Специјализовани тужилац је пре неколико дана поручио да ће процесуирати све који су ометали истрагу и застрашивали жртве и сведоке у предстојећм поступцима.
Гуцати, а вероватно и Харадинај, биће процесуирани због кривичних дела против правосуђа, односно због застрашивања сведока, одмазде и повреде тајности поступка.
У складу са својим мандатом и законодавством Косова, Мисија Европске уније за владавину права на Косову (ЕУЛЕX) обезбедила је оперативну и логистичку подршку Специјализованом тужилаштву у вези са овим хапшењима.
Косовска полиција (КП) је такоде пружила оперативну подршку Специјализованом тужилаштву, наводи се у саопштењу.
Препоручујемо
АГИМ ЧЕКУ ОСУМЊИЧЕН ЗА ЗЛОЧИНЕ : Бивши командант биће испитан у Суду за злочине ОВК
26. 09. 2020. у 15:40
РАТНИ ЗЛОЧИНАЦ СЕ ИЗЈАШЊАВА: Саљих Мустафа у понедељак први пут пред судом о кривици
26. 09. 2020. у 11:31
ЗАВРШЕН СУДБОНОСНИ САСТАНАК ОКО ГРЕНЛАНДА! Померен из Беле куће, трајао 50 минута, а о једној фотографији сви говоре (ФОТО)
ЗВАНИЧНИ састанак на високом нивоу око Гренланда, на којем су учествовали амерички потпредседник Џеј Ди Венс, амерички државни секретар Марко Рубио и министри спољних послова Данске и Гренланда, Ларс Локе Расмусен и Вивијан Моцфелт, завршен је након 50 минута.
14. 01. 2026. у 18:36
ОВО ЈЕ ГЛАВНИ УДАРАЦ ЗА НАТО И КИЈЕВ: У нападу „орешником“ уништена фабрика од великог значаја (ВИДЕО)
НАПАД „орешником“ онеспособио је Лавовску државну фабрику за поправку авиона, саопштило је Министарство одбране Русије.
12. 01. 2026. у 15:27
БАЛКАНЦИ О ЖИВОТУ У ЕВРОПИ: Пустиће те да цркнеш - ти њега угостиш гозбом, он мисли да си сељачина
МНОГИ сањају о животу у Немачкој, Аустрији или Швајцарској, замишљајући мир, ред и бољи стандард. Ипак, искуства наших људи који су се преселили откривају да живот у западној Европи често носи неочекиване изазове који могу шокирати оне који су навикли на балканску спонтаност и топлину.
13. 01. 2026. у 10:22
Коментари (2)