„ЖЕЛИМО ДА ДОЂЕ У СРБИЈУ, ДА МУ СЕ ОВДЕ СУДИ” Стефановић о хапшењу Ивана Контића, због покушаја убиства младића у Новом Саду
ОЧЕКУЈЕ се да је Иван Контић (30), који је ухапшен у Подгорици за покушај убиства младића у Новом Саду, у овом тренутку код надлежног судије који ће одлучивати о одређивању притвора, каже министар унутрашњих послова Небојша Стефановић.

Фото Танјуг
Контић, који је осумњичен да је 24. августа брутално пребио 28-годишњег младића у Јеврејској улици у Новом Саду, ухапшен је јуче у Подгорици, а министар Стефановић наводи да је Интерполова потерница коју је Србија расписала за њим стоји.
-Ми желимо да он дође у Србију, да му се овде суди. Надам се да ћемо у наредним данима знати више детаља везано за одлуке, то је сада у рукама правосуђа-рекао је Стефановић на ТВ Пинк.
Он је захвалио колегама из Црне Горе за које каже да су професионално радили са српском полицијом на том случају од првог тренутка.
Стефановић је навео да је црногорска полиција дошла до информација које су указале на то где се налази стан у Подгорици у коме се крио Контић.
-У овим тренуцима се очекује да буде изведен пред надлежног судију који ће одлучивати о одређивању притвора-рекао је Стефановић.
Стефановић се осврнуо и на покушај политизације тог случаја због навода да неко штити Контића.
-Ти исти увек тврде исто. Шта је проблем кад слушате оно што говоре Ђилас, Обрадовић, Јеремић? Увек имате хиперпродукцију лажних афера, палету измишљотина-рекао је Стефановић.
Додао је да када се ситуација разреши, престаје таква прича и креће нова измишљотина.
Препоручујемо

УКРАЈИНА ИЗДАЛА УПОЗОРЕЊЕ: Руси ће ноћас лансирати ракету која може да носи нуклеарно оружје
РУСИЈА планира „тренажно“ лансирање интерконтиненталне балистичке ракете РС-24 „Јарс“ у ноћи између 18. и 19. маја, саопштила је украјинска војна обавештајна служба (ГУР) 18. маја.
18. 05. 2025. у 15:55

ИНЦИДЕНТ У ДРУГОМ КРУГУ ИЗБОРА У РУМУНИЈИ: Полиција извела председничког кандидата са бирачког места (ВИДЕО)
РУМУНСКИ председнички кандидат и лидер националистичке странке Алијанса за уједињење Румуна Ђорђе Симион и фаворит на прошлогодишњим поништеним изборима, Калин Ђорђеску, полиција је извела са бирачког места у Могошоаји (предграђу Букурешта).
18. 05. 2025. у 09:54

САМО 5 ЗЕМАЉА: Ко је све гласао за Србију и како - максималних 12 од комшија (ФОТО)
ПОСЛЕ завршеног финала "Евровизије 2025", на званичном сајту престижног музичког такмичења објављено је и како су гласале земље учеснице у полуфиналима.
18. 05. 2025. у 11:34
Коментари (0)