ЗАУСТАВИЛИ ЦРНИ МЕРЦЕДЕС И ОТКРИЛИ БЛАГО У ЊЕМУ: Сјајан "улов" српских цариника, ево шта су пронашли у колима (ФОТО)

Новости онлине

21. 10. 2020. у 11:00

ЦАРИНИЦИ су у уторак на прелазу Градина у сарадњи са полицијом спречили покушај кријумчарења 107 сребрњака и две златне плочице, чија је вредност процењена на око 6.000 евра.

ЗАУСТАВИЛИ ЦРНИ МЕРЦЕДЕС И ОТКРИЛИ БЛАГО У ЊЕМУ: Сјајан улов српских цариника, ево шта су пронашли у колима (ФОТО)

Фото: Управа царина

Прекршај је откривен када је за детаљну контролу на излазу из земље издвојен аутомобил мерцедес немачких регистарских ознака, којим је путовало троје немачких држављана турског порекла.

Приликом сусрета са цариницима, један од путника је изашао из аута, врло сугестивно убеђујући царинике да немају апсолутно ништа за пријављивање и да могу слободно да прегледају сваки део аутомобила, због чега ће само потрошити време, а неће пронаћи ништа.

Убрзо се показало да је такав наступ путника смишљен да би навео царинике да одустану, што се наравно није догодило.

Током детаљног прегледа цариник је на дну ранца 59-годишњег возача, испод гардеробе, пронашао платнену врећицу са 107 аустријских сребрних новчића „Винер Филхармоникер“, као и две златне плочице изузетне чистоће.

Већи део сребрњака, тешких готово три и по килограма, био је упакован у пет пластичних кутијица, док је седам новчића било у засебном паковању.

Засебно су биле упаковане и две златне плочице тешке преко 60 грама. Како вредност непријављеног сребра и злата прелази једну трећину вредности возила, до окончања покренутог прекршајног поступка задржан је и аутомобил.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

Умрла хрватска политичарка (39): Позната по срамним изјавама о Србима

БИВША градска одборница Ријеке Ивона Милиновић изненада је преминула синоћ у Ријеци у 39. години. Вест о њеној смрти објављена је на Фејсбук групи Ријечка енциклопедија, а потврдио ју је портал Хрватски гласник са којим је Милиновић сарађивала, као и Нови лист.

17. 04. 2026. у 13:13

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)

ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.

24. 03. 2026. у 20:17

Коментари (0)

Од едукације у школама до подкаста: Како платформа „ЗДРАВА ХРАНА СВАКОГ ДАНА“ подстиче здравије изборе свих генерација