НОВИ ДЕТАЉИ: Овако су пали Срби и чланова групе "Посластичари" у Шпанији

Е. Х.

03. 11. 2020. у 07:45

ПРИПАДНИЦИМА криминалне групе "Посластичари", који на територији општине Рибадео у шпанској области Галиција већ скоро 25 година тргују наркотицима, према ономе што је објављено у тамошњим медијима, најближи сарадници су чланови група са територије балканских земаља.

НОВИ ДЕТАЉИ: Овако су пали Срби и чланова групе Посластичари у Шпанији

Фото lavozdegalicia.es

Тако су у прошлонедељној полицијској акцији "Династија" међу четворицом Шпанаца, лисице на руке стављене и двојици Срба. Приликом претреса на седам локација заплењено је 560 килограма кокаина.

"Посластичарима" је према расположивим подацима, првобитно база била у региону Салнес, да би се касније пребацили у Рибадео. Како је саопштено, припадници група са Балкана учврстили су контакте са "колегама" из Шпаније због повољног положаја галицијске обале, која је једна од кључних тачака за увоз наркотика из земаља Јужне Америке у Европу.

АУТОМОБИЛ У КВАРУ

У ПЛАНУ је било да кокаин буде транспортован у поквареном аутомобилу, који би натоварили на камион шлеп-службе.

Припадници шпанске полиције, али и агенти америчке агенције за борбу против трговине дрогом ДЕА, једно време су надгледали сумњиве локације и само су чекали повољан тренутак да ступе у акцију.

Фото lavozdegalicia.es

Последња заплена уследила је након што је неколико дана раније кокаин из Латинске Америке допремљен уз пратњу неколико припадника групе, који су били задужени за његов транспорт. Наркотици су затим према плану требало да буду развезени широм земаља ЕУ.

Поред кућа које је полиција претресла, на мети се нашло и неколико предузећа, које су осумњичени, како се тврди, користили као покриће за илегалне послове. Тако су тамо заплењена скупоцена возила, новац, опрема помоћу које су припадници комуницирали, оружје, али и одређена документација, која је коришћена за прикривање стварних послова.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ВЕШТАК ОТКРИО ЈЕЗИВЕ ДЕТАЉЕ О ДЕЧАКУ УБИЦИ: Ево зашто је Коста пуцао на чувара школе, није га потресло сазнање кога је све убио

ЗАКЉУЧИЛИ смо да је Коста био способан да управља својим поступцима у време извршења злочина и да та способност није била битно смањена. Постоји једна краткотрајна ометеност, за период у учионици за који он каже да нема сећања, али он је све радио по плану. То указује да је он управљао својим поступцима.

05. 06. 2025. у 17:05

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ВРТОГЛАВА СУМА: Колику националну пензију прима Љиљана Благојевић

ЈЕДНА од наших најистакнутијих драмских уметница Љиљана Благојевић отишла је у пензију, а налази се међу двадесетчетворо уметника, који ће примају националну пензију за допринос култури.

07. 06. 2025. у 11:30

Коментари (0)

СРПСКА ПОСЛА: Никола Јокић запањио свет! Вратио се у Србију и урадио ОВО (ВИДЕО)