ХАГ ОДБИО ТАЧИЈА: Суд ради до окончања процеса
СПЕЦИЈАЛИЗОВАНО веће Уставног Суда при Суду за ратне злочине на Косову и Метохији у Хагу одлучило је да амандмани на члан 162. тзв. Устава Косова које је поднео оптужени и бивши председник лажне државе Хашим Тачи, " умањују права и слободе зајемчене поглављем II Устава".

Фото: Принтсцреен
Он је овим "додацима" на Устав покушао да доведе у сумњу рад ове правосудне инстуције, те да је орочи на само пет година, што је период који је истекао још у августу, као и да ће о дужини суда одлучити Савет Европске уније, али у консултацији са Владом Косова". Уставни суд је проценио да они нису у складу са Уставом.
- Веће Уставног суда је такође поновило да се према члану 162 (13) и (14) Устава мандат Специјализованих већа и Специјализованог тужилаштва наставља до обавештења Савета Европске уније о његовом завршетку - саопштено је у одлуци.
Иначе, специјализовани тужилац Џек Смит рекао је раније да Тачи покушава да поткопа рад суда, као и да је "Косово споразумом са ЕУ преузело обавезу да ће суд радити све док Савет ЕУ не пошаље обавештење да су сви судски процеси проистекли из истрага окончани".
Иначе, Тачи се у Хагу терети са ратне и злочине против човечности, убиства, прогоне, мучења, киднаповања.
Препоручујемо

ТАЧИ ОСТАЈЕ ИЗА РЕШЕТАКА?! Тужилаштво образложило зашто је "Змија" опасна на слободи!
18. 11. 2020. у 18:13

СКАНДАЛОЗНЕ РЕЧИ ТАЧИЈЕВОГ АДВОКАТА: Трговина органима је лаж, поменуо и Бајдена!
09. 11. 2020. у 16:17

ЕКСКЛУЗИВНО - ГЕНЕРАЛ ПОНОВО У СВОЈОЈ СРБИЈИ: Небојша Павковић слетео у Београд (ФОТО)
ГЕНЕРАЛ Небојша Павковић слетео је у Србију.
28. 09. 2025. у 17:53

АМЕРИКАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ ВУЧИЋЕМ! Пљуште коментари након гостовања на Њузмаксу: "Хоћемо га код Такера, дивно је чути овог мудрог човека"
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић гостовао је синоћ на америчкој телевизији Њузмакс, а његово гостовање привукло је велику пажњу америчке јавности.
27. 09. 2025. у 11:29

НЕ ДА НА ЋЕРКУ Богданин отац очитао лекцију Вељку, јасно му ставио до знања: "Можда пре ниси имао овакву девојку..."
ВЕЉКО је увек истицао да жели велику породицу са много деце којима ће усадити праве вредности и традицију.
29. 09. 2025. у 16:17
Коментари (1)