СУЂЕЊЕ ЗА РАТНЕ ЗЛОЧИНЕ ОВК: Чак 71 заштићени сведок против Тачија и осталих
03. 02. 2021. у 00:37 >> 00:39
ОЧЕКУЈЕ се да ће 71 заштићени сведок сведочити у Специјалном суду у Хагу у случају против вођа тзв. ОВК Хашима Тачија, Кадрија Весељија, Реџепа Сељимија и Јакупа Краснићија.
Повезане вести

ДОНЕТА ОДЛУКА: Укупно 71 особа добила статус заштићеног сведока у поступку против Тачија
СУДИЈА Специјализованих већа (тзв.) Косова са седиштем у Хагу доделио је заштитне мере за 71 сведока тужилаштва који ће сведочити у процесу против Хашима Тачија и других вођа ОВК оптужених за ратне злочине на Косову и Метохији 1998. И 1999. године.
15. 01. 2021. у 12:53

ТАЧИ ПИСАО ПОМПЕУ, ПОДРИВАО РАД СУДА: Тужилаштво се плаши "Змијиног" бекства, прети му доживотна
СПЕЦИЈАЛИЗОВАНО тужилаштво (тзв.) Косова са седиштем у Хагу успротивило се захтеву одбране некадашњег команданта ОВК Хашима Тачија да му се укине притвор, тврдећи да је он подривао суд, између осталог наводећи и његово тајно писмо америчком државном секретару Мајку Помпеу. Тужилаштво страхује да би Тачи могао и да побегне јер му прети доживотни затвор.
08. 01. 2021. у 14:50

СПИСАК ТАЧИЈЕВИХ ЖРТАВА ДО 15. ФЕБРУАРА: Ево како се особе које су претрпеле злостављање од стране "Змије" могу пријавити
СУДИЈА за претходни поступак Специјализованих већа (тзв.) Косова са седиштем у Хагу наложио је Служби за помоћ жртвама ОВК да му до 15. фебруара поднесе извештај о броју поднетих захтева за статус жртве у поступку против некадашњих шефова ОВК Хашима Тачија и других.
08. 01. 2021. у 13:48
Најновије из рубрике

ЛЕСКОВЧАНИН ДОБИО ГОДИНУ ДАНА ЗАТВОРА: Признао да је пуцао на братовљеву кућу
ЛЕСКОВЧАНИН који је ухапшен због сумње да је, из ловачке пушке, испалио два хица на кућу свог брата, закључио је споразум о признању кривичног дела са јавним тужиоцем. Суд је прихватио споразум и осудио га на једногодишњу казну затвора.
12. 08. 2025. у 15:48

ЈЕДНА ОСОБА ТЕШКО, А ЧЕТИРИ ЛАКШЕ ПОВРЕЂЕНЕ: За дан у Јужнобачком округу догодило се десет саобраћајних несрећа
У ПРОТЕКЛА 24 сата, на подручју Јужнобачког округа, догодило се десет саобраћајних несрећа у којима је једна особа задобила тешке, а четири лаке телесне повреде.
12. 08. 2025. у 15:09

ОПТУЖНИЦА СТУПИЛА НА ПРАВНУ СНАГУ: Поступак против бившег председника Војног синдиката и чланова Управног одбора
ОПТУЖНИЦ Посебног одељења за сузбијање корупције Вишег јавног тужилаштва у Новом Саду поднета против Н.А., бившег председника Војног синдиката Србије, Д.Т., заменика председника Војног синдиката Србије, П.Ј., генералног секретара Војног синдиката Србије, Б.С, А.Ж., А.С. и М.М., чланова управног одбора Војног синдиката Србије, и других лица Ж.Т., Д.Б. и С.Д.К. због више кривичних дела, између осталог, проневерe из члана 364. став 3. Кривичног законика, Прање новца из члана 245. става 3. Кривичног законика, фалсификовање службене исправе из члана 357. става 3. Кривичног законика и спречавање и ометање доказивања из члана 336. става 4. Кривичног законика, ступила је на правну снагу, саопштеило је данас Више јавно тужилаштво у Новом Саду.
12. 08. 2025. у 14:12

ПРЕСРЕТАЧ "УЛОВИО" НАСИЛНИКА: Возио 215,6 километара на сат
Припадници Управе саобраћајне полиције МУП Србије, пресретачем су зауставили возача (28), белгијског држављанина, који је на ауто-путу код Сремске Митровице из правца Шида ка Београду управљао аутомобилом „мерцедес“ брзином од 215,6 километара на час.
12. 08. 2025. у 13:48

ДЕЧАК СЕ УДАВИО У БАЗЕНУ: Трагедија код Параћина
У ЈЕДНОМ селу код Параћина јуче се догодила велика трагедија када се дечак стар 11 година утопио у монтажном базену.
12. 08. 2025. у 13:46
buki
04.02.2021. 02:15
Možda ih za sada ima 71, a da li su zaista zaštićeni videćemo veoma brzo. Bili su zaštićeni i oni u procesu protiv Ramuša, pa ne preteče nijedan.