ПОЧЕО ПРЕТРЕС ЗА УБИСТВО У РЕСТОРАНУ "ДИВАН" Власник угоститељског објекта убио госта, тврди да је пуцао у самоодбрани

Н. К.

10. 03. 2021. у 20:39

ПРЕД Вишим судом у Новом Пазару почело је суђење Аднану Алибашићу (41), оптуженом да је 23. јануара 2020. године, у ресторану “Диван” убио Нихада Хамидовића (23).

ПОЧЕО ПРЕТРЕС ЗА УБИСТВО У РЕСТОРАНУ ДИВАН Власник угоститељског објекта убио госта, тврди да је пуцао у самоодбрани

Фото: Н.К./Фејсбук

Оптужницом Вишег тужилаштва Алибашићу се ставља на терет извршење кривичних дела тешко убиство, изазивање опште опасности и недозвољено ношење оружја, а због безобзирности којим је злочин починио прети му доживотна робија.

Износећи одбрану Алибашић је признао да је пуцао, али је навео да је то урадио у самоодбрани, да није ни видео где пуца, у жељи да се одбрани од напада Хамидовића и његових пријатеља.

Додао је да му је жао због свега што се десило.

Поред њега, оптужницом је обухваћен и Е.А. (27) због насилничког понашања и помоћи починиоцу кривичног дела, а он је у својој одбрани негирао да је учествовао у тучи и да је физички насрнуо на жртву, тврдећи да је само покушавао да их раздвоји.

Остала тројица обухваћена оптужницом због помагања Алибашићу након убиства, односно, прикривања и уклањанја доказа, М.П. (56), С.Б. (25) и Х.М. (20) нагодили су се са Вишим тужилаштвом и већ су им изречене пресуде.

М.П. је осуђен на девет месеци кућног затвора, а С.Б. и Х.М. на шест месеци.

Према наводима оптужнице, Алибашић, власник ресторана “Диван”, се терети да је ушао у конфликт са Хамидовићем, који је са четворицом младића био гост у том угоститељском објекту.

Фото: Фејсбук

Њему је, наводно, засметало што су се Хамидовић и један његов пријатељ попели на столице, због чега је реаговао и повукао их за одећу како би их спустио. Том приликом дошло је до кошкања, али не и до физичког обрачуна.

Међутим, када су младићи кренули да излазе из ресторана, Алибашић је сугерисао Е.А. да нападне Хамидовића, што је он и урадио ударајући га ногама и рукама.

У том тренутку, Алибашић је извадио револвер “магнум 357” и корицама ударио Хамидовићевог пријатеља Е.Р. у главу, а онда и испалио један хитац који је Хамидовића погодио у леву бочну страну груди.

После пар секунди, пуцао је и на Б.Б, а пројектил је прошао кроз његову подлактицу и ранио С.М. који се налазио испред ресторана.

Након тога, он је пиштољ предао С.Б. наредивши му да га сакрије, док је Е.А. казао М.П. да очисти крв у ресторану, а да заједно са Х.М. баци муницију за пиштољ у канту за смеће.

Тешко рањени Хамидовић је преминуо у новопазарској Општој болници, док су Б.Б. и С.М. прошли са лакшим повредама.

Суђење се наставља у четвртак исказима Хамидовићевих пријатеља који су те вечери били са њим.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Био је њена велика љубав: Весна је овај хит посветила познатом певачу