НАПАДНУТИ СРБИ НА КОСОВУ И МЕТОХИЈИ: Огласио се градоначелник Северне Митровице (ВИДЕО)
ГРАДОНАЧЕЛНИК општине Северна Митровица Милан Радојевић најоштрије осуђује данашњи напад на двојицу српских младића,који се десио данас, у преподневним часовима на шеталишту у главној градској улици у Северној Митровици.
Фото: Приватна архива
Том приликом повређени су младићи који су мирно седели и нанете су им повреде у пределу главе због којих су збринути у болници у Косовској Митровици. Према изјавама повређених младића, нападачи су били албанске националности, који су након напада побегли у правцу главног моста на Ибру који раздваја Северну Митровицу и Јужну Митровицу.
Позивам све грађане на уздржаност а представнике полиције и међународних безбедонсних институција позивам да појачају будност и превентивно делују јер у кратком временском интервалу ово је други међуетнички напад на Србе у Северној Митровици.
Још једном позивамо представнике међународне заједнице да јасно осуде овај напад на Србе и пошаљу јасну поруку да осуђују овакве инциденте, чиме ће показати да имају нулту толеранцију на насиље и на нападе на Србе ма где живели и без обзира на националност нападача или друштвени положај жртве.
Препоручујемо
ПОВРЕЂЕНО ВИШЕ ОСОБА: Тешка саобраћајна несрећа на ауто-путу Нови Сад - Београд
24. 06. 2026. у 13:58
БЕБУ ПРЕГАЗИО ТРАКТОР, У БОЛНИЦИ ЈОЈ СЕ БОРЕ ЗА ЖИВОТ: Хорор у Гроцкој
23. 06. 2026. у 19:14
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КРЕМЉ РЕАГОВАО НА УЛТИМАТУМ ЗЕЛЕНСКОГ: Ускоро хитан састанак Путина и Лукашенка
РУСКИ председник Владимир Путин и белоруски лидер Александар Лукашенко планирају да се састану у блиској будућности и очекује се да ће разговарати о ултиматуму који је председник Украјине Володимир Зеленски недавно упутио Минску, саопштио је Кремљ.
23. 06. 2026. у 08:02
"БОЖИЈА РУКА" И "ГОЛ ВЕКА" 40 ГОДИНА КАСНИЈЕ: Дан када је Дијего Армандо Марадона постао "божанство" (ВИДЕО)
Дан када се фудбал променио. Постоје голови који доносе трофеје, мењају каријере, али је само један променио историју ове игре.
22. 06. 2026. у 12:45 >> 12:45
Меси питао хрватског фудбалера: "ДА ЛИ СИ НОРМАЛАН", он каже: "Угасио сам га!"
СА ДВА гола у победи Аргентине над Аустријом, капитен "Гаучоса" је оборио чак четири рекорда Мундијала, од којих је најбитнији онај да је постао најбољи стрелац свих времена на Светским првенствима. Кота "18" - тренутна.
23. 06. 2026. у 16:05
Коментари (0)