НИЈЕ РЕД ДА СЕ РАДУЈЕМ НА ДАН ЖАЛОСТИ: Мира Бањац обележила 95. рођендан без торте
У СВОМ породичном дому, у једној од новосадских улица које готово паралелно "теку" са широким Дунавом, примадона југословенске и српске глумачке сцене Мира Бањац свој 95.рођендан јуче је обележила скромније него ранијих година. Није славила.
Фото ТАНЈУГ
- Ни торту, ни неку посебну част нисам спремила за госте. Не иде то да се ја чашћавам јер начињем 96. годину, а ових четрнаесторо несрећних људи, страдалих на железничкој станици у Новом Саду, неће имати прилику да отворе ниједну нову страницу својих живота.
Не, не би било у реду, дан је жалости - рекла је, за "Новости", велика глумица.
Открила је још да су њени пријатељи, као да су знали њену жељу "да не лармају превише због мене, па шта ако ми је рођендан", овога пута више упућивали честитке путем телефона, него што су звонили на њена врата.
Велика глумица остварила је више од 300 улога на даскама које живот значе и у филмовима. Највољенија је због улога жена из народа. Награђена је највећим еснафским наградама - Добричин прстен, "Жанка Стокић", Златни ћуран, Нушићевим, Стеријиним признањем... Награђена је и највишим признањем у области уметности које додељује АП Војводина.
Кад не снима, она и у овим годинама пасионирано чита књиге.Знају то новосадски издавачи, шаљу јој нове наслове, поштом или доносе лично. Једна од најомиљенијих посластичарница у граду осмислила је торту са именом Мире Бањац. Подразумева се да је то најпродаванија торта у граду.
Говорила је ових година често: "Живећу док будем радила. Ако ме редитељи забораве или болест обори с ногу, увенућу као биљка."
Нису је заборавили ни редитељи, ни пријатељи, ни публика. На многаја љета, драга Миро!
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера
ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.
10. 07. 2026. у 12:18
ЗАШТО ЈЕ ДУБРАВКА МИЈАТОВИЋ ЗАИСТА НАПУСТИЛА СЕРИЈУ "СРЕЋНИ ЉУДИ"? "Морала сам да побегнем..."
ДУБРАВКА Мијатовић напустила је серију 'Срећни људи' из личних разлога, а не због хонорара.
10. 07. 2026. у 15:07
ПУТИН КОМЕНТАРИСАО БРАК НАШЕ ПЕВАЧИЦЕ: "Српкиња ти је жена? Они то неће украсти! Срби су поштени и пристојни - ако си преписао фирму на њу"
ТОКОМ разговора Владимир Путин га је упитао ко је његова супруга.
10. 07. 2026. у 21:56
Коментари (0)