ПОЧЕЛО СНИМАЊЕ ФИЛМА О УБИСТВУ АНТЕ ПАВЕЛИЋА: Телеком Србија и Tracktor production оживљавају још један чувени догађај из прошлости

Промо

06. 12. 2024. у 12:28

У Београду је крајем новембра почело снимање филма „Рука правде“. У питању је играни дугометражни филм о југословенском хероју Благоју Јововићу, који је 1957. године препознао једног од оснивача и вођу усташког нацифашистичког покрета и ратног злочинца, Анте Павелића у далеком Буенос Ајресу и ранио га, након чега је овај преминуо две године касније.

ПОЧЕЛО СНИМАЊЕ ФИЛМА О УБИСТВУ АНТЕ ПАВЕЛИЋА: Телеком Србија и Tracktor production оживљавају још један чувени догађај из прошлости

Foto: Stefan Andrić

Јововићев акт био је искључиво патриотски и посвећен стотинама хиљада убијених у усташким злочинима. Овај филм од историјског значаја настао је под окриљем продуцентске куће Tracktor production и Телекома Србија, а подржан је од стране Филмског центра Србије.

Радња филма смештена је у Буенос Ајресу, десетак година након Другог светског рата. Главни лик Благоје Јововић и његов пријатељ Јаков држе фабрику плуте, и живе идеалан породичан живот у емиграцији док једног дана Благоје случајно у гужви не примети човека са тетоважом усташког симбола. Тај призор Благоју отвара старе ране. У остатку напетог трилера, два главна лика пролазе кроз многобројне изазове и опасности како би у милионском граду препознали усташког злочинца и казнили га за сва недела.

Foto: Stefan Andrić

Снимање филма трајаће неколико месеци и након Београда и Перлеза екипа ће се преселити у Буенос Ајрес, град у који је смештена радња филма. Ауторски тим је екстеријерима и костимима успешно рекреирао епоху, како би нам што верније приказали овај историјски догађај из друге половине двадесетог века.

Foto: Stefan Andrić

Сценарио филма потписују Небојша Пајкић, који је уједно и редитељ пројекта, Мирко Стојковић и Страхиња Маџаревић, док је за режију задужен један од наших најперспективнијих редитеља Немања Ћеранић. Главне улоге су додељене сјајним и провереним глумцима, Александру Гавранићу и Златану Видовићу, који ће гледаоце водити кроз читаву причу о двојици пријатеља далеко од домовине, који су пред себе, неочекивано, ставили велики план и терет.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

(МАПА) КРАЈЕМ ЛЕТА ЧЕКА НАС КАТАСТРОФА: Морске температуре на рекордном нивоу, велики ризик од разорних олуја

ИСТОРИЈСКИ топлотни талас који је захватио Медитеран и Европу подигао је температуру мора на рекордне нивое, повећавајући ризик од разорних поплава и екстремних временских непогода широм јужне Европе у наредним месецима, пише сајт Severe Weather Europe.

01. 07. 2025. у 13:58

МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

"МОГЛО БИ УМРЕТИ 4.500 ЉУДИ" Ова земља је најугроженија на Западном Балкану, хитан састанак у СЗО због врућина у Европи

ЈУЖНА Европа суочава се са жестоким топлотним таласом - температуре прелазе 40 степени Целзијуса, а у шпанској покрајини Уелва измерено је рекордних 46 степени, што је највиша јунска температура у историји земље. Истовремено, Италија, Грчка, Португалија и Западни Балкан такође бележе рекордне врућине, праћене шумским пожарима и људским жртвама.

01. 07. 2025. у 11:45

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

АГЕНТ МОСАДА У ПОЛИТИЧКОМ ВРХУ СИРИЈЕ: Вешање израелског шпијуна снимано и преношено уживо (ФОТО/ВИДЕО)

МНОГИ га сматрају најбољим израелским шпијуном икада. Са лажним идентитетом сиријског муслимана рођеног у Либану, Ели Коен је имао један циљ - да као оперативац Мосада сазна поверљиве информације које ће користити Израелу.

01. 07. 2025. у 12:48

Коментари (0)

ДОБРОВОЉНО ДАВАЊЕ КРВИ: Несебичан чин који спасава животе