ПРЕДМЕТИ ЈУГЕНДСТИЛА НА АУКЦИЈИ У ДОРОТЕУМУ: На продају и Климтова столица

АУКЦИЈСКА кућа Доротеум из Беча изнеће пред колекционаре, 7. јула, више од 300 предмета Југендстила, међу којима је и редак сат Јозефа Хофмана, из 1903. у изради Бечке радионице, који се се процењује на 100.000 до 150.000 евра

ПРЕДМЕТИ ЈУГЕНДСТИЛА НА АУКЦИЈИ У ДОРОТЕУМУ: На продају и Климтова столица

Канцеларија града Беча у Београду

Из истог времена потиче столица коју је Густав Климт користио у свом атељеу, за коју се мислило да је изгубљена, се процењује на 15.000 до 25.000 евра, а на аукцији је и бронзана фигура комбинована са слоновачом вајара Деметре Кипаруса из 1925. у стилу француског ар декоа.

Вредност фигуре "Ајута" се процењује на 12.000 до 20.000 евра, док би "Египатска играчица" истог уметника требало да се прода по цени између 7.000 и 12.000 евра.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)

У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!

29. 11. 2025. у 08:00

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак

ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.

28. 11. 2025. у 14:45

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: Детету бих дао ДЕСЕТКУ

ЂАК НАСМЕЈАО СРБИЈУ: Ево како је на контролном одговорио на питање о називу наше ХИМНЕ: "Детету бих дао ДЕСЕТКУ"

ГРЕШКЕ из школских свезака понекад умеју да измаме најшире осмехе, што потврђује и ситуација у којој се нашао један малишана из Србије. Све је почело када је његова мама на интернету поделила његове одговоре са контролног задатка из предмета Свет око нас. Један од њих одушевио је кориснике друштвених мрежа.

05. 12. 2025. у 11:27

Коментари (0)

ПАРТИЗАН НАШАО ТРЕНЕРА? Пабло Ласо стиже у Хумску...