КОНАК ЗАБЛИСТАО ПУНИМ СЈАЈЕМ: Отворена стална поставка у Милошевом здрању у Топчидеру
УЗ звуке "Востани Сербие", у извођењу гудачког квартета "Инфинити", обновљени Конак кнеза Милоша у Топчидеру, отворио је врата првим посетиоцима, на церемонији представљања нове сталне поставке у најстаријем београдском двору, који је у саставу Историјског музеја Србије.
Архива
Директорка ИМС Душица Бојић говорила је о свему што је урађено да здање грађено од 1831. до 1834. године заблиста пуним сјајем.
Помоћница министра културе и информисања за културно наслеђе и дигитализацију Данијела Ванушић нагласила је значај изложбе о турбулентим временима у којима је стварана српска држава, за боље разумевање и садашњег тренутка, додајући да је после много година решен и проблем централне зграде Историјског музеја, који пресељењем у здање Старе железничке станице, више неће бити подстанар.
О концепцији сталне поставке и изванредним експонатима, од којих ће неке публика видети премијерно, причао је др Радомир Ј. Поповић, научни саветник у Историјском институту.
Изложбу чији су аутори Владимир Мереник, Катарина Митровић и Драгана Видовић, уз сарадњу са Борисом Марковићем, Лидијом Богдановић, Весном Драговић Поп-Лазић, Слађаном Бојковић и дизајнерком Изабелом Мартинов Томовић, отворио је Дејан Савић, саветник за културу председника Србије.
ЕКСКЛУЗИВНО - УРАНИЈУМ И ТЕШКИ МЕТАЛИ ОТКРИВЕНИ У ТКИВУ ГЕНЕРАЛА ПАВКОВИЋА: Из италијанске лабораторије стигли резултати анализа (ФОТО)
У ТУМОРСКОМ ткиву генерала Небојше Павковића, које је 15. септембра послато на анализе у специјализовану лабораторију у Италији, пронађени су уранијум и тешки метали у екстремно високим концентрацијама!
29. 11. 2025. у 08:00
ОТАЦ ПАДАО У НЕСВЕСТ, ХИТНА ИНТЕРВЕНИСАЛА НЕКОЛИКО ПУТА Мучне сцене на сахрани Ане Радовић - Из породичне куће је испратили на вечни починак
ДАНАС је на Златиборском гробљу сахрањена Ана Радовић из Чајетине, која је погинула у тешкој сабраћајној несрећи на магистралном путу код Чачка.
28. 11. 2025. у 14:45
ЈОВАНИН НОВИ ДЕЧКО: Спортиста, бизнисмен, син југословенског рекордера (ФОТО)
ВОДИТЕЉКА Јована Јеремић већ неко време ужива у љубави са боксером Милошем Стојановићем Тигром, сином југословенског кикбоксера Гидре који је поставио светски рекордер.
04. 12. 2025. у 12:31
Коментари (0)