ЗАВРШЕНО НАТПЕВАВАЊЕ ХОРОВА У НЕГОТИНУ: Победио београдски "Мокрањац"
ХОР "Мокрањац" из Београда, најстарији ансамбл Певачког друштва Храма Светог Саве у Београду, који је далеке 1931. године основао композитор, музиколог и теоретичар Коста Манојловић, победник је Натпевавања хорова 55. "Мокрањчевих дана" у Неготину.

Фото С. М. Ј.
Под управом др Катарине Станковић овај хор је показао врхунске домете и интерпретацију коју је жири (Соња Маринковић - музиколог, Тамара Адамов Петијевић - диригент и примадона Радмила Смиљанић) наградио статуетом Стевана Мокрањца. Сходно тренутним епидемиолошким приликама, победнички хор наступио је са 25 чланова.
Награду за најбоље извођење Мокрањчевог дела жири је доделио Лесковачком црквеном певачком друштву "Бранку", који је под управом Мирољуба Цветковића извео Другу руковет. Крагујевачком Певачком друштву којим је дириговао Ђорђе Цатић припала је награда за трагалачки однос према домаћем хорском репертоару, а "Бачким певачима" из Врбаса под управом Јелене Алексић захвалница за учешће и плакета јубиларних "Мокрањчевих дана".
Препоручујемо

ОТКУП УЗ ПОДРШКУ МИНИСТАРСТВА: Лесковачка библиотека богатија за скоро 2.000 књига
03. 09. 2021. у 13:11

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

ОТВОРЕН ХРИСТОВ ГРОБ Ево шта су нашли: "Колена су ми клецала, нисам то очекивао - вековима је био затворен" (ВИДЕО)
"АПСОЛУТНО сам задивљен. "
19. 04. 2025. у 08:39
Коментари (0)