СВЕТСКА ПРЕМИЈЕРА ФИЛМА ДЕЈАНА ПЕТРОВИЋА: Документарац "Прилагођени" први пут ће бити приказан на фестивалу ИДФА у Амстердаму

Драгана Матовић

25. 10. 2021. у 15:46

ДОКУМЕНТАРНИ филм "Прилагођени" Дејана Петровића имаће светску премијеру у такмичарском програму највећег и једног од најзначајнијих фестивала документарног филма у свету ИДФА (International Documentary Film Festival Amsterdam), који ће 34. пут бити одржан у Амстердаму, од 17. до 28. новембра.

СВЕТСКА ПРЕМИЈЕРА ФИЛМА ДЕЈАНА ПЕТРОВИЋА: Документарац Прилагођени први пут ће бити приказан на фестивалу ИДФА у Амстердаму

FOTO: Promo

 "Прилагођени" је краткометражни документарац који нам открива јединствено прихватилиште за псе у Европи, место у које се свакодневно довозе пси луталице, ухваћене на периферији града. Успостављањем паралеле између азила за псе и друштва и приказивањем процеса дресуре паса, филм указује на универзалне проблеме са којима се сусрећемо од најранијег детињства, преиспитујући потребу појединца да се прилагођава вољи другог, сматрајући га ауторитетом.

Продуцент, редитељ и сценариста филма је Дејан Петровић, директор фотографије Драган Вилдовић, док монтажу потписују Александар Ухрин и Александар Поповић. Сниматељ и дизајнер звука је Никола Цвијановић, а музику је компоновао Војин Ристивојевић.

"Прилагођени" траје 19 минута и такмичиће се за награду за најбољи филм у категорији краткометражног документарног филма.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (0)

СВЕТ ЈЕ ЗАПАЊЕН! Нико не може да верује шта је Рус урадио у Србији! (ВИДЕО)