ЦРТЕЖИ ИТАЛИЈАНСКЕ АУТОРКЕ ЂУЛИЈЕ ПАЛОМБИНО У "КОРЊАЧИ": На граници снова

Миљана Краљ

18. 04. 2022. у 16:56

УМЕТНИЦА и аниматорка из Италије, Ђулија Паломбино, која живи и ради у Берлину, први је инострани аутор који представља дела у београдском изложбеном простору Удружења сликара и љубитеља сликарства "Корњача".

ЦРТЕЖИ ИТАЛИЈАНСКЕ АУТОРКЕ ЂУЛИЈЕ ПАЛОМБИНО У КОРЊАЧИ: На граници снова

Фото промо Корњача

Визуелне уметности дипломирала је 2006. у Венецији, а магистрирала илустрацију у Лондону 2008.године. Излагала је у Немачкој, Италији и Француској, сарађује са музичарима, песницима и филмским ствараоцима.  

- Основна карактеристика цртежа Ђулије Паломбино јесте танка линија, отворена или затворена, са мало или нимало боје, континуирана или прекинута, али увек танка- истиче Стефано Ђура, у тексту "Гвожђе је слатког укуса". - Ови цртежи прожети су надреалистичким. Аутоматско писање истражује територије које се граниче са свешћу и преноси структуре, формуле и симболе слика (попут снова) у свесну мисао - креће се од појединца до колектива и тако чини материјал преносивим путем сугестија.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

Коментари (0)

АЛБАНЦИ ЗАПАЊЕНИ: Ево шта се у Словенији десило навијачима лажне државе (ФОТО)