"СВЕТА ПРАДА" ОТВАРА СМОТРУ: После две године паузе позоришни фестивал "Буцини дани" у Александровцу
ПОСЛЕ две године паузе, у Александровцу се поново одржава популарни Позоришни фестивал "Буцини дани", када ће публика од 20. до 26. јуна моћи да погледа шест представа еминентних српских позоришта.
Фото Битеф театар
Пет наслова ће бити у званичној конкуренцији за награде "Златно зрно". Фестивал непосредно посвећен једном од најупечатљивијих фигура српске књижевности, позоришта и културе Милосаву Буци Мирковићу (1932-2013) имаће и низ пропратних програма.
- Са великом радошћу је позоришни свет дочекао повратак нашег фестивала - напомиње глумица Јелена Стајковац, директорка 7. "Буциних дана", који се ове године одржавају под слоганом "У корак с временом".
- Буца је био толико посебна личност, један од највећих позоришника, тако да смо се потрудили да испратимо његову свестраност кроз пратећи програм - промоције књига, изложбе...
Фото Битеф театар
Свечано отварање фестивала је 20. јуна, од 20 сати када ће у Дому културе који носи име Милосава Буце Мирковића бити изведена представа Битеф театра - "Света Прада". До 25. јуна уследиће представе: "Употреба човека" (режија Борис Лијешевић, копродукција Новог тврђава театра, Будва град театра, East-west центра из Сарајева и Ujvideki szinhaz из Новог Сада), "Успаванка за Алексију Рајчић" (режија Југ Ђорђевић, Народно позориште у Београду у копродукцији са Стеријиним позорјем, Фондацијом "Нови Сад - престоница европске културе"), "Ролеркостер" (режија Милица Краљ, Атеље 212), "Црна овца" (режија Снежана Тришић, Краљевачко позориште).
Свечана додела награда одржаће се 26. јуна у више категорија, под окриљем награде "Златно зрно" (најбоља мушка, односно женска улога, најбољи млади глумац, бравура), затим награда "Милосав Буца Мирковић" (глумачко остварење фестивала"), а награђује се и најбоља продукција, признањем - "Миња Обрадовић". Након доделе награде биће изведен Кабаре Микија Дамјановића са гостима, "Чезнем да ти кажем". У оквиру пратећег програма, током фестивала одржаће се промоције издања Стеријиног позорја, књиге "Добрица Ћосић и политика" проф. др Зорана Аврамовића, промоција књиге о нашем истакнутом глумцу Слободану Боди Нинковићу, а биће изведена и представа за децу "Легенда о храбрости" (Чича Мичино позориште, Београд).
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)