ДНЕВНИК ПЕШАЧЕЊА ЗА БОГОМ: Представљена књига "Иди за собом" новинара "Вечерњих новости" Бориса Субашића
У БИБЛИОТЕЦИ "Бранко Миљковић", на Булевару краља Александра, синоћ је представљена књига "Иди за собом" у издању "Службеног гласника", чији је аутор новинар "Вечерњих новости" и путописац Борис Субашић.

И.Маринковић
Ово дело читаоцима доноси дневник пешачења за богом, од Балкана до Свете горе. О књизи је говорио историчар Борисав Челиковић, који је истакао да је у питању историја једног великог човека и једног великог народа, односно Светог Саве и Срба.
Аутор је рекао да је ово дело настало тако што је кренуо да трага за пророком Аврамом и Светим Савом, те их је обојицу нашао на путу ка Светој земљи, на месту где су одмарали.
Она говори о постојању неке неизмерне и људском уму непојмљиве силе која је створила цео бескрајни универзум, а само је људима, из неког разлога, подарила слободу избора и искру свог стваралаштва. Једини начин да јој се приближимо, уверен сам, јесте трагање за њом по свету који је створила за нас - истакао је писац.
Посетиоци ће у овом простору до 30. јула моћи да погледају и изложбу фотографија које је Субашић направио током свог путовања.

ТРАМП СПУСТИО ЦАРИНЕ И СРБИЈИ: Ево колико сада износе и када одлука ступа на снагу
ПРЕДСЕДНИК САД Доналд Трамп изјавио је данас да ће свим земљама, укључујући и Србију, уведене царине бити суспендоване, осим за Кину, којој је тарифе увећао на 125 одсто.
09. 04. 2025. у 20:44

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа
МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.
08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

СУРОВА ОСВЕТА КАДИРОВА: Малолетник убио полицајца, након ликвидације његов леш изложен на градском тргу - лидер Чеченије тражи казну и за по
ТЕЛО чеченског тинејџера који је напао полицијску станицу и убио једног службеника у граду Ачхој-Мартану изложено је на градском тргу, пренела је руска "Газета".
10. 04. 2025. у 12:21
Коментари (1)