ГЛУМЦИМА НИЈЕ МЕСТО У ПОЛИТИЦИ: Огласио се Милош Биковић о ситуацији са Болдвином
ГЛУМАЦ Милош Биковић огласио се о ситуацији са Вилијамом Болдвином, који је приликом посете Београду хвалио ћевапе и Србе, а потом отишао у Приштину и хвалио се да је молио Клинтона да нас бомбардује.
Фото: Н. Скендерија
Изјаву Милоша Биковића преносимо у целости:
- Учешће у серији "Јужни Ветар" није никад било, нити ће бити ограничено у односу на нечије политичке ставове и симпатије. Господин Болдвин дао је уметнички допринос нашем пројекту. У његове политичке ставове нисмо улазили ни у приватним разговорима, нити су они релевантни за серију "Јужни ветар".
Осим тога, све што је имао да каже након боравка овде и рада са домаћим уметницима
биле су речи хвале, у шта сте се и сами могли уверити у контакту с њим.
С друге стране, баш ово на чему се инсистира јесте још једна потврда значаја културе која превазилази баријере и сукобе, којом повезујемо људе, а истовремено мењамо слику о Србији која је услед страшне пропаганде крајем 90-их, којој је вероватно и сам Болдвин био изложен, дуго била нарушавана.
Управо је пример "Јужног ветра" који је освојио читав регион, а поједини новинари из региона, након што је био најгледанији филм у Хрватској, назвали то и феноменом, најбољи доказ да су култура, уметност и уметници везивно ткиво које, упркос свему, повезује људе на свим меридијанима.
А ја сам се још једном уверио да глумцима није место у политици. Чврсто верујем да морамо да комуницирамо са светом, а поготово кроз културу и то не само са онима који мисле слично као и ми, већ и са онима који мисле другачије. Зато сматрам да долазак и рад са нашим људима овде како Џонија Депа, Вилијама Болдвина, Ерика Робертса, као и колега из Русије, Албаније, Хрватске, Италије и других земаља доприноси позитивној промени слике о Србији - рекао је Биковић.
Препоручујемо
БОЛДВИН СЕ ПРАВДА: Послао писмо српским медијима, извињава се Србима
22. 07. 2022. у 10:47
НАЈЛЕПША ФОТКА СА ЛЕТОВАЊА: Тата Новак са Стефаном - ово ће мали наследник сигурно памтити
20. 07. 2022. у 08:19 >> 08:19
КРШТЕЊЕ У БЕОГРАДУ О КОМ СЕ ПРИЧА: Торта као Храм Светог Саве - и то није све (ВИДЕО)
19. 07. 2022. у 18:04
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
КИНА ПОКРЕНУЛА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ КОД ТАЈВАНА: Пекинг жестоко одговорио двема државама
КИНА је објавила да је покренула „специјалну поморску операцију“ источно од Тајвана, чиме је додатно заоштрила свој одговор на недавни договор Јапана и Филипина. Те две државе, наиме, планирају да покрену преговоре о поморским границама у том подручју и дубље повежу своје одбрамбене снаге, јавља Блумберг.
07. 06. 2026. у 10:04
НЕМАЧКА ХИТНО ПОЗВАЛА РУСИЈУ: Путине, време је...
МИНИСТАР спољних послова Немачке, Јохан Вадефул, позвао је руског председника, Владимира Путина, да покрене преговоре о миру у Украјини уз учешће Европе, преносе немачки медији.
05. 06. 2026. у 09:53
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)