ЧУВАРИ СЛОВЕНСКОГ НАСЛЕЂА: Јубилеј хора "Лучинушка" у Руском дому
ПОЛА века постојања хор "Лучинушка", чувари вокалног наслеђа словенских народа, обележиће концертом и отварањем изложбе, у петак, у 19 часова, у Руском дому (Краљице Наталије бр.33).
Фото промо
На Одсеку за славистику Филолошког факултета у Београду, као неформално певачко друштво, које је потом прерасло у награђивани хор, пре 50 година "Лучинушку" је осовао професор Андреј Тарасјев.
Неговање музичке традиције, којим су се боље упознавали култура словенских народа и језици који су се студирали, који су се струдирали, преносило се са генерације на генерацију, али и проширило ван Филолошког факултета.
Данас је то градски хор "Лучинушка", који је освојио велики број признања широм Србије и света. Куриозитет је и то што су неке чланице у хору од оснивања и данас певају са својим ученицама, студенткињама, ћеркама.
На репертоару јубиларног концерта наћи ће се српске, руске, чешке, словачке, грузијске и друге словенске песме.
БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ
Препоручујемо
ВЕЛИКА ИЗЛОЖБА У УМЕТНИЧКОЈ ГАЛЕРИЈИ: Горан Деспотовски излаже у Крушевцу (ФОТО)
09. 11. 2022. у 17:31
ДРЕВНЕ ЦИВИЛИЗАЦИЈЕ КАО ИНСПИРАЦИЈА: У Пожаревцу отворена изложба „Партеон праискона“
03. 11. 2022. у 11:26
ШТА СПРЕМАЈУ БРИТАНЦИ НА БАЛКАНУ: Специјалац одржао састанак са војим лидерима Албаније, Црне Горе, БиХ, Македоније и Приштине
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Велике Британије за Западни Балкан Карен Пирс организовала је састанак са војним лидерима Албаније, Црне Горе, Северне Македоније, БиХ и самопроглашеног Косова, које је представљао заменик команданта КБС-а генерал-мајор Енвер Чикаћи.
13. 11. 2025. у 15:48
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
Дарко навео ШЕСТ ствари о животу у Немачкој о којима се ћути: Разбио велики мит, па открио због чега ПОЛИЦИЈА уме да дође на врата
ДАРКО Тешић, који стоји иза популарног Инстаграм профила „Балканац у Немачкој“ недавно је објавио видео који је привукао велику пажњу пратилаца, а у њему на духовит и искрен начин дели своја запажања о животу у Немачкој.
13. 11. 2025. у 18:15
Коментари (0)