НОВА СЦЕНА ЗА "НОЋ ХЕЛВЕРА": Представа сарајевског Камерног театра 55 убудуће у БДП

В.В.С.

23. 11. 2022. у 13:47

ПРВО извођење представе "Ноћ Хелвера", по тексту Ингмара Вилквиста (у режији Дина Мустафића), биће у четвртак, 24. новембра, на сцени Београдског драмског. Реч је о представи која је премијерно изведена 2004. године у сарајевском Камерном театру 55, а од сада ће бити стални наслов у БДП.

НОВА СЦЕНА ЗА НОЋ ХЕЛВЕРА: Представа сарајевског Камерног театра 55 убудуће у БДП

фото:Промо

"Ноћ Хелвера" је драма најпопуларнијег пољског савременог драматичара, редитеља и професора Ингмара Вилквиста (алијас Јарослава Свијершћа), из 1999. године.

Пред публиком ће се наћи комад који се на танан начин бави зачудним односом мајке и посинка (момка са посебним потребама), на испреплетаној релацији мајка-дете, штићеник-тутор, брат-сестра, мушкарац-жена, џелат-жртва.

Интимна драма одвија се у окружењу ојачаног тоталитаризма тридесетих година прошлог века, чији ехо појачава унутрашње тензије овог необичног пара.

У представи играју Мирјана Карановић и Ермин Браво.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: Ситуација је више него критична, убијају нам људе

ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: "Ситуација је више него критична, убијају нам људе"

НАЈМАЊЕ 250 руских војника налази се у Покровску, где учествују у уличним борбама и убијају украјинске војнике, посебно оператере дронова, преноси Украјинска правда позивајући се на официре из две бригаде које делују у том подручју.

25. 10. 2025. у 19:17

Коментари (0)