ИЗЛОЖБА И ПРЕМИЈЕРА ЗА ЈУБИЛЕЈ: Народно позориште Сомбор слави 140 година постојања

В.В.С.

23. 11. 2022. у 18:57

У ФОАЈЕУ Народног позоришта Сомбор у петак, 25. новембра, поводом 140 година од оснивања театра - свечано ће бити отворена изложба "Позориште у изградњи", а исте вечери биће и премијерно изведена представа "Галеб" у режији Милана Нешковића.

ИЗЛОЖБА И ПРЕМИЈЕРА ЗА ЈУБИЛЕЈ: Народно позориште Сомбор слави 140 година постојања

фото:Ј.Бекић

На изложби ће бити приказани оригинални архитектонски пројекти Адолфа Војте за конкурс изградње зграде Народног позоришта Сомбор из 1881. и 1882. године. Ауторка изложбе је Милка Љубоја, музејска саветница историчарка Градског музеја Сомбор.

У представи играју Ивана В. Јовановић, Никола Кнежевић, Срђан Алексић, Ана Рудакијевић, Перо Стојанчевић, Јулија Петковић, Саша Торлаковић, Нинослав Ђорђевић, Стефан Бероња. Сценограф представе је Марија Калабић, костимограф Биљана Гргур, композитор Дуда Буржујка, сценски покрет потписује Андреја Кулешевић, а сценски говор Саша Латиновић.

Прва реприза "Галеба" заказана је за 3. децембар.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

БРИСЕЛ И НАТО СЕ ОВОМЕ НИСУ НАДАЛИ Руска одлука дрма Европу: Бригада маринаца посатаје дивизија на вратима ЕУ (ВИДЕО)

ВОЈНО-политичка ситуација између Русије и европских држава улази у фазу опасне ескалације. Москва је изненада донела одлуку да постојећу 336. гардијску бригаду морнаричке пешадије, стационирану у Калињинградској области, реорганизује и подигне на ниво дивизије.

30. 12. 2025. у 20:45

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (0)

ТОТАЛНИ ХАОС У ЦРНОЈ ГОРИ: Мандић не може да води седницу због тешке ситуације, Спајић и Милатовић побегли у Беч