ДО НОВЕ ГОДИНЕ ДВЕ ПРЕМИЈЕРЕ: Народно позориште у Пироту од 2022. опрашта се комедијом и представом за децу

В.Ћ.

05. 12. 2022. у 18:13

ГЛУМЦИ пиротског Народног позоришта, најмањег професионалног театра у Србији, спремају две представе, чије ће премијере публика видети до Нове године.

ДО НОВЕ ГОДИНЕ ДВЕ ПРЕМИЈЕРЕ: Народно позориште у Пироту од 2022. опрашта се комедијом и представом за децу

В.Ћ.

Како каже Градимир Филиповић, директор позоришта, реч је о комаду "Бајка о позоришту", који се жанровски може окарактерисати као урнебесна комедија коју је написао Владимир Ђурђевић, а режирао Милош Јагодић који дужи низ година сарађује са пиротским позориштем. 

Друго остварење, односно представа "Новогодишње жеље" ради се по тексту Милице Живковић. Премијера овог дечјег комада планирана је за 21. децембар, а режира га Зоран Живковић, глумац пиротског Народног позоришта.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Потврђена идиоткиња! Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: Фашистички олош, издала бираче

"Потврђена идиоткиња!" Рус извређао Мелонијеву, Италија упутила протест: "Фашистички олош, издала бираче"

ИТАЛИЈА је упутила оштар протест Русији након увредљивих изјава руског ТВ водитеља на рачун премијерке Ђорђе Мелони, док јој је председник државе пружио подршку и осудио скандалозне коментаре.

22. 04. 2026. у 08:44

Коментари (0)

Руси славе! Русија добила сјајну вест из Србије