НАГРАДА "МАЛИ ПЕЧАТ" ПРИПАЛА СЛОБОДАНУ РАДОЈКОВИЋУ: О кишоносном облаку и духу времена

Миљана Краљ

21. 12. 2022. у 18:55

ДОБИТНИК награде "Мали печат" за 2022. је Слободан Радојковић, редовном професору Факултета уметности Универзитета у Нишу.

НАГРАДА МАЛИ ПЕЧАТ ПРИПАЛА СЛОБОДАНУ РАДОЈКОВИЋУ: О кишоносном облаку и духу времена

Фото промо

Признање које Графички колектив додељује од 1991. на отварању традиционалне изложбе "Мала графика", која се ове године одвија под називом "Матрица за будућност", припало му је за рад "Аархус" у техници алграфија.

О награди је одлучивао жири у коме су били Алан Бећири, Марија Радош и Јована Ђорђевић, који је између осталог, у образложењу навео је награђено дело "са наизглед поетичним наративом о кишоносном облаку и обореном дрвету, више од забелешке о географском топониму и амбијенту климе данског града" зато што отвара "простор за рефлексије о суштинским егзистенцијалним и духовним питањима овог времена".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ШОК ПРОГНОЗА ЗА ОКТОБАР: Најављено да ће пасти пола метра снега! Овакве екстреме ни метеоролози не памте

ПРЕМА најавама метеоролога, октобар 2025. почеће у Србији под утицајем продора хладног ваздуха са североистока Русије који је дошао до Немачке и Пољске, али се полако приближава ка нама што ће проузроковати развој циклона у Јонском, Тиренском и делу Јадранског мора и већ 1. октобра, у среду, у вечерњим часовима на југу и југозападу Србије почеће да пада киша.

30. 09. 2025. у 20:58

Коментари (0)

А ПОСЛЕ ХАОСА НА МАРАКАНИ... Ево шта је Владимир Стојковић сада доживео