ГРАФИКА, ОД ВОРХОЛА ДО ДЕМЈАНА ХЕРСТА: У чувеној бечкој "Албертина" до 23. јула

Миљана Краљ

02. 03. 2023. у 12:04

ДРУГИ део великог, "тротомног" пројекта "Револуција у графици", са делима од Ендија Ворхола до Дејмијена Херста, биће представљен у чувеној бечкој галерији "Албертина", до 23. јула.

ГРАФИКА, ОД ВОРХОЛА ДО ДЕМЈАНА ХЕРСТА: У чувеној бечкој Албертина до 23. јула

© The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts, Inc. / Licensed by Bildrecht, Wien 2023

Графика се, после 1960. године, како се наводи у информацији канцеларије града Беча у Београду, радикално разликује оног што је представљала у претходних пет векова.

Из збирке музеја "Албертина" тако су сада изложена дела америчког поп арта и минималне уметности, и то Ендија Ворхола, Роберта Раушенберга, Роја Лихтенштајна и Доналда Џада, али и уметника немачког говорног подручја, попут Георга Базелица, Јерга Имендорфа, Анзелма Кифера и Франца Герча, па све до млађих уметника, као што су Кристијане Баумгартнер и Михаел Конрад.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ: На улице изашло 19 ХИЉАДА мафијаша, имају своју војску и специјалце - шта ће сада бити?!