ЈОШ ЈЕДАН ФИЛМ О СТРАДАЊУ СРПСКОГ НАРОДА: После „Даре из Јасеновца“ долазе и „Деца Козаре“
ФИЛМ „Златни рез 42 (Деца Козаре)“, који по дорађеном сценарију Арсена Диклића режира Лордан Зафрановић, снимаће се и у Белој Цркви.

Фото: Wikipedia
Предвиђено је да се филмска екипа, заједно са чувеним редитељем, појави у овој јужнобанатској варошици у априлу.
Филм ће се снимати у селу Јасеново и његовој околини. У том селу је, иначе, пре три године сниман и филм „Дара из Јасеновца“ редитеља Гаге Антонијевића.
Антонијевић је пре „Даре“ у општини Бела Црква снимао и „Заспанку за војника“. Тада су углавном били лоцирани на пољани код реке Караш, између села Јасеново и Стража.
Када је реч о филму „Златни рез 42“, он би требало да буде завршен до краја 2023. године. Главну улогу игра Џек Димић.
Сценарио је написан на основу истините приче о судбини десетина хиљада деце са подручја Козаре, која су током Другог светског рата одведена у логоре смрти у тадашњој Независној држави Хрватска.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)