ПОБЕДИЛА „УСПАВАНКА ЗА АЛЕКСИЈУ“: Изабрани добитници награда 68. Стеријиног позорја
СТЕРИЈИНА награда за најбољу представу 68. Стеријиног позорја припала је представи "Успаванка за Алексију Рајчић" Ђорђа Косића, у режији Југа Ђорђевића а у извођењу Народног позоришта из Београда
Стеријино позорје
Одлуку о награди донео је жири фестивала у саставу: професорка универзитета Љиљана Пешикан Љуштановић, балерина и кореографкиња Иста Степанов, театролог и позоришни критичар Иван Меденица, позоришни редитељ Јуре Новак и глумац Валентин Венцел.
Добитник Стеријине награде за текст савремене драме је Ђорђе Костић за исту представу, док је награда за режију додељена Милошу Лолићу за представу "Yankee Rose" Београдског драмског позоришта. За најбољу драматизацију награђени су Кокан Младеновић, Мина Петрић, Дарко Цвијетић, Дубравко Михановић и ансамбл представе за остварење "Што на поду спаваш".
Стеријину награду за глумачко остварење добили су Вања Ејдус за улогу у победничкој представи "Успаванка за Алексију Рајчић", Даница Максимовић за ролу у представи "Yankee Rose", Матија Рупел за улогу у представи "52 херца" Словенског народног гледалишча из Нове Горице и Саша Крмпотић за улогу у представи "Што на поду спаваш" ( копродукција СНП-а, ГДК „Гавела“ Загреб, НП Сарајево и MESS Сарајево).
Награда Фонда „Дара Даринка Чаленић“ за најбољу младу глумицу припала је Ивани Перцан Кодарин за улогу у представи "52 херца", а за најбољег младог глумца награђен је Лука Грбић за улогу у представи "Yankee Rose".
По традицији и Стеријанска публика имала је право на свој укус те је највише гласова доделила представи „52 херца“ (просечна оцена 4,67),а за њом следе : „Што на поду спаваш“ ( 4,64), „Госпођица“ ( 4,55), „Успаванка за Алексију Рајчић( 4,29), „Деца“и „Покојник“( 4,02 ),“Yенкее Росе“(3,90), „Лепа Вида“ 3,62), „Ноћ са Алексом“ (3,45), Тена: (3,29) и Ноћна фрајла(3,08).
Позорје је почело 26.маја а биће завршено вечерас свечаним уручењем Стеријиних награда.У част лауреата биће одиграна представа "Слика непознатог" Миодрага Кајтеза у драматизацији Ђорђа Милосављевића и у режији Николе Завишића (копродукција НП "Тоша Јовановић" из Зрењанина и Стеријиног позорја из Новог Сада).
СРУШЕН РУСКИ ХЕЛИКОПТЕР, ЦЕЛА ЗЕМЉА ПОТОНУЛА У ХАОС: Падају градови један за другим, наоружане групе воде борбе са војском (ВИДЕО)
РУСКИ војни хеликоптер срушио се 25. априла у близини Вабарије у региону Гао у Малију, потврдили су руски извори, док су борци Фронта за ослобођење Азавада и џихадистичке групе повезане са Ал Каидом, ЈНИМ, извели највећу координисану офанзиву у земљи последњих година, нападајући истовремено главни град Бамако, војно упориште Кати и северне градове Кидал, Гао и Севаре, што је на највидљивији начин открило ограничења руске безбедносне стратегије у Африци.
26. 04. 2026. у 13:30
Гори војна база са америчким бомбардерима: Одатле су летели за Иран (ВИДЕО)
У британској ваздушној бази РАФ Фаирфорд у Глостерширу ноћас је избио велики пожар који је тешко оштетио зграду бивше кантине.
26. 04. 2026. у 13:01
Нови п**но скандал Даре Бубамаре: Снимак пуштен на мрежама - ноћ са млађим дечком
"САДА не знам ни како се то нашло у јавности, али приватност је једна ствар и сматрам да то треба да се поштује."
24. 04. 2026. у 16:21
Коментари (0)