ЗАЈЕЧАР У СЛАВУ ВЕЛИКАНА ГЛУМЕ: Обележена годишњица смрти Зорана Радмиловића

У част великана нашег глумишта, Зорана Радмиловића, који је преминуо на данашњи дан пре 38 година, представници зајечарског театра положили су венце и цвеће на споменик Радмиловићу.

ЗАЈЕЧАР У СЛАВУ ВЕЛИКАНА ГЛУМЕ: Обележена годишњица смрти Зорана Радмиловића

Фото: Позориште "Зоран Радмиловић"

Цвеће и венце на споменик једном од наших најбољих  глумаца и највећих комичара, подигнутом 2008. године, положили су Милош Танасковић, председник Уметничког савета зајечарског театра, Наташа Петровић, уметнички руководилац и Марија Симоновић, руководилац Позоришног музеја Марија Симоновић.

-Данас пред спомеником једног од највећих српских глумаца, рођеног Зајечарца Зорана Радмиловића, обележавамо 38 година од његове смрти. Да је Радмиловић жив имао би пуних 90 година, међутим умро је у пуној стваралачкој снази, са 53 године живота. Kроз две године, када се буде навршило 40 година од Радмиловићеве смрти, положићемо венац на његов гроб у Београду, али овај обичај, који смо овде установили пре15 година, наставићемо и даље, сваке године – каже Владимир Ђуричић,  директор зајечарског театра.

Позориште „Зоран Радмиловић“ ће вечерас у 20 сати и 30 минута у дворишту Позоризног музеја, у договору са Атељеом 212, емитовати снимак представе " Kорешподенција"  где поред  Радмиловића играју и Данило Бата Стојковић, Мира Бањац, Аљоша Вучковић, Ружица Сокић, Милан Цаци Михаиловић и многи други.

-У плану имамо да у октобру месецу предфестивалско вече “Зоранових дана” посветимо 50. годишњици представе "Радован Трећи – додаје Ђуричић.

Зорану Радмиловићу посвећен је и фестивал који носи његово име, а који се сваке јесени организује у Зајечару,  као и награда за најбоље глумачко  остварење  "Зоранов брк",.  Улица у којој се налази Радмиловићева родна кућа добила је његово име, као и  зајечарско позориште,  а пре 15 година у близини позоришта, код градске библиотеке, подигнут му је и споменик.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година (ФОТО)

ДАЊУ САМ МЕДИЦИНСКА СЕСТРА, НОЋУ СТРИПТИЗЕТА: "Мушкарци ме се превише плаше, сама сам последњих седам година" (ФОТО)

ЖЕНА по имену Хејли Хупер открила је да јој самопоуздање „уништава“ љубавни живот јер мушкарци сматрају да је „превише застрашујућа“.

23. 05. 2025. у 18:06

Коментари (0)

МАЈКА ДВОЈЕ ДЕЦЕ БРУТАЛНО УБИЈЕНА У СВОМ СТАНУ: Сатима је мучена, а убио је човек којем је веровала