ЕРИК ВИЈАР НА ПРОСЕФЕСТУ: Угледни француски писац следеће недеље гост у Новом Саду и Београду

В.Ц.С.

21. 09. 2023. у 16:28

УГЛЕДНИ француски писац, добитник престижних награда, Ерик Вијар биће гост 17. Међународног фестивала прозе - Просефеста, његовог издавача "Академске књиге" и Француског института, у Новом Саду, Сремским Карловцима и Београду од 25. до 29. септембра.

ЕРИК ВИЈАР НА ПРОСЕФЕСТУ: Угледни француски писац следеће недеље гост у Новом Саду и Београду

Иван Гименез

У Културном центру Новог Сада (Трибина младих) 26. септембра, у 19 часова, одржаће се књижевно вече, а Вијара ће публици представити писац Драган Великић. У среду, 27. септембра, у подне, Вијар ће о свом опусу разговарати са најбољим гимназијалцима Карловачке гимназије, док ће се у четвртак, 28. септембра, у 19 часова, у Француском институту у Београду, наћи и пред београдском публиком. Са Ериком Вијаром ће том приликом разговарати писац Вуле Журић.

Вијар је писац, филмски сценариста и редитељ, рођен у Лиону 1968. Живи у Француској. На српском језику објављене су му три књиге у издању "Академске књиге" и преводима Мелите Лого Милутиновић.

Академска књига

 

У питању су "Дневни ред", овенчан Гонкурововом наградом, затим "Рат сиромашних", који је био у најужем избору за ,,Букера" и "Частан излаз".

Критичари су често полемисали да ли су Вијарове књиге - романи или стварна историја. Он их назива хроникама. Како наводи његов српски издавач. "на изванредан начин успева да зађе у сиве зоне историје које су у књижевности ређе добијале наративни значај".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

МЕДВЕДЕВ БРУТАЛНО ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ, ФРАНЦУСКОЈ И БРИТАНИЈИ: Русија би морала одговорити нуклеарним ударом

ЗАМЕНИК председника руског Савета безбедности Дмитриј Медведев запретио је да би Русија могла употребити тактичко нуклеарно оружје против Украјине, Француске и Уједињеног Краљевства уколико би Париз и Лондон Кијеву пружили нуклеарну технологију.

24. 02. 2026. у 13:45

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

ВАШИНГТОНУ СТИГЛО УПОЗОРЕЊЕ: Не покушавајте да нарушите наше односе са Москвом

БЕЛОРУСКИ председник Александар Лукашенко изјавио је данас да је на почетку преговора између Белорусије и САД упозорио Вашингтон да не покушава да наруши односе између Минска и Москве.

16. 02. 2026. у 15:09

НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА: Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

"НЕМА КО ДА НАСЕЧЕ ДРВА": Руско село изгубило скоро све мушкарце у рату у Украјини

У РИБАРСКОМ селу Седанка, на руском далеком истоку, свакодневни живот је био тежак и пре рата у Украјини. Већина кућа нема основну инфраструктуру, као што су вода, унутрашњи тоалети или централно грејање, иако зимске температуре често падну и на -10 степени Целзијуса.

24. 02. 2026. у 09:43

Коментари (0)

ХАОС ПРЕД МУНДИЈАЛ: На улице изашло 19 ХИЉАДА мафијаша, имају своју војску и специјалце - шта ће сада бити?!