ПРОНАЂЕНИ ПИКАСО И ШАГАЛ: Успешна акција белгијске полиције, слике биле у подруму

Белгијска полиција пронашла је два украдена вредна дела, аутора Пабла Пикаса и Марка Шагала, која су нестала пре више од десет година. Реч је о Пикасовој "Глави" и Шагаловом "Човеку од камена".

ПРОНАЂЕНИ ПИКАСО И ШАГАЛ: Успешна акција белгијске полиције, слике биле у подруму

Фото: принтскин Јутјуб/Williams Joe

Судска полиција извршила је претрес у стану главног осумњиченог у белгијском граду Намиру, где је пронашла значајну суму новца, али не и поменуте слике које је тражила. Осумњичени је одбио да каже где су. Али, даљом истрагом пут је потрагу одвео до Антверпена, где су слике пронађене у једном подруму.

Без обзира што су се налазиле у подруму, биле су добро сачуване и још увек у оригиналном раму. Главни осумњичени је одведен у притвор.

Слике су украдене колекционару у Тел Аавиву 2010. године и њихова вредност процењује се на 900.000 долара. Том приликом опљачкан је и накит вредан 680.000 долара.

Детаљна истрага је трајала последњих неколико месеци, после дојаве крајем 2022. године да један житељ Намира нуди на продају Шагалове и Пикасове слике.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: Са тиме би могли заузети средње велику европску државу

РАСПОРЕЂЕНО 110.000 ВОЈНИКА, РУСИ КРЕЋУ У ЗАВРШНИ УДАР НА ПОКРОВСК: "Са тиме би могли заузети средње велику европску државу"

РУСИЈА не показује знакове повлачења у рату против Украјине. Напротив, Москва је појачала далекометне ударе на украјинске градове и нападе дуж целе линије фронта. Војни стручњаци истичу да је руска страна усвојила нове тактике, ослањајући се на масовну употребу дронова и малих диверзантских јединица, пише The New York Times.

10. 08. 2025. у 20:18

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ЕВО КО ЈЕ ТРОСТРУКИ УБИЦА ИЗ ГЊИЛАНА: Био у друштву са Куртијем, Османијевом и Харадинајем

ТРИ особе су убијене, а неколико је рањено у пуцњави која се догодила данас у Гњилану, док је осумњичени нападач у бекству, пренела је Коха. Болница у Гњилану саопштила је да је на лицу места констатована једна смрт, а да су две особе пребачене у Ургентни центар без знакова живота.

10. 08. 2025. у 18:11

Коментари (0)

ИЗВОР ЗДРАВЉА И РАДОСТИ ЗА ЧИТАВ ЖИВОТ: Мајчино млеко нема замену