СРЕЋНА ВАМ ГОДИНА ЗМАЈА : Кинески уметници, у склопу обележавања конеске Нове године у Србији, програмом одушевили Новосађане (ФОТО)

Јованка СИМИЋ

30. 01. 2024. у 22:28

ЗВОНКИМ гласовима и чаробним плесом, ансамбл кинеске оперске трупе „Zhejiang Vu Opera Troup“ у уторак вече је у Градској концертној дворани Новосађанима публици пожелео срећну надолазећу кинеску Нову годину у знаку Змаја.

СРЕЋНА ВАМ ГОДИНА ЗМАЈА : Кинески уметници, у склопу обележавања конеске Нове године у Србији, програмом одушевили Новосађане (ФОТО)

Фото:Град Нс

 Уочи наступа кинеских уметника, члан Градског већа за културу Града Новог Сада Далибор Рожић у кратком обраћању указао је на дугогодишњу сарадњу са кинеским градовима и провинцијама.

   -Од нашег првог града побратима Чангчуна, преко Нингбоа, па до тренутних преговора са градом Фуџоу, наше пријатељство је красила виталност, учвршћена међусобним поверењем и поштовањем. С друге стране, економским и трговинским пројектима у нашем Граду, као и целој Србији, отварамо нова поглавља сарадње и умрежавања у глобалном свету јер кроз овакве видове сарадње градимо свет трајног мира, заједничког просперитета, отворености, инклузивности и лепоте – рекао је Рожић.

Фото: Град НС

   У име организатора прославе кинеске Нове године - Владе Србије, Амбасаде НР Кине у Србији и Института за појас и пут у Србији –   свечаност којаје  у понедељак започела у Нишу,а вечерас настављена у Новом Саду биће уприличена и у Смедереву 6. фебруара.

Фото: Град НС

   Централна прослава кинеске Нове године,шеста по реду у нашој земљи, биће одржана у петак, 9. фебруара у Београду, на платоу испред ТЦ Галерија – Београд на води, уз обраћање високих званичника Републике Србије, амбасадора НР Кине у Србији Ли Минга и представника Института за појас и пут.

Фото:Град НС

  Трупа  "Zhejiang Vu Opera Troup" основана је  1956.године. Од 2009. године,пошто је годину раније  сврстана на листу  националног нематеријалног културног богатства,Министарство културе и туризма НР Кине поверило је овој трупи гостовања широм света.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ЈЕДНА ОД НАЈБЛИЖИХ ТРАМПОВИХ САРАДНИЦА ШОКИРАЛА: Ванземаљци постоје, поделићемо истину са народом

ДИРЕКТОРКА националне обавештајне службе (ДНИ) Тулси Габард рекла је да верује у постојање ванземаљаца, али је истакла да мора да буде "опрезна" у вези с оним што износи у јавност, будући да има приступ великом броју поверљивих информација.

06. 08. 2025. у 17:35

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: Није довољно јак! Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

ЗАШТО РАТ У УКРАЈИНИ ЈОШ ТРАЈЕ? Орбан криви Трампа: "Није довољно јак!" Мађар окренуо леђа америчком лидеру?

МАЂАРСКИ премијер Виктор Орбан досад је био један од највернијих европских савезника Доналда Трампа, посебно када је реч о рату у Украјини и обећањима о брзом постизању мира. Али током викенда по први пут јавно је критиковао америчког председника, поручивши да Трамп, барем засад, није показао довољно снаге да увери европске лидере да зауставе рат.

06. 08. 2025. у 16:06

Коментари (0)

СПЕКТАКЛ НА МАРАКАНИ: Почиње продаја улазница за меч Србија - Енглеска, специјална изненађења за првих 100 купаца