ОБНОВА ПРИ КРАЈУ: Зграда Народног позоришта у Суботици готова до пролећа

Јелена Лемајић

06. 02. 2024. у 12:28

Адаптација, реконструкција и доградња зграде Народног позоришта у Суботици, после готово 17 година, улази у финиш и према најавама требала би да буде готова до пролећа.

ОБНОВА ПРИ КРАЈУ: Зграда Народног позоришта у Суботици готова до пролећа

фото: Покрајинска влада

-Ангажовали смо све  расположиве ресурсе како бисмо у наредним месецима пустили најстарији театар на простору некадашње Југославије у функцију. Ово је велики и сложен објекат са много изазова због чега смо обезбедили континуитет радова у финансијском и техничком смислу - поручио је Игор Мировић, председник Покрајинске владе, после обиласка завршних радова.

Према Мировићевим речима, биће то храм културе и седиште културних збивања, а у будућности, како је додао, и место којим ћемо се поносити и где ће уметници имати простор и услове достојне овако великог и успешног града.

-На пролеће нас очекује отварање Народног позоришта и то је једногласни извештај свих који су ангажовани на овом великом послу - истакао је Мировић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

МИНИСТАРСТВО СПОЉНИХ ПОСЛОВА: Изненађени смо коментарима Захарове на рачун Србије и председника Вучића

ДРЖАВНА секретарка у Министарству спољних послова (МСП) Републике Србије Невена Јовановић огласила се на друштвеној мрежи "X" поводом коментара портпарола Министарства спољних послова Русије Марије Захарове на рачун Србије и председника Републике Александра Вучића, истакавши да они као МСП изражавају изненађење поводом истих.

07. 11. 2025. у 14:04

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

Хрват чистио бунар - због оног што је пронашао, моментално ЗВАО ПОЛИЦИЈУ

ПОЛИЦИЈСКА управа Пожешко-славонске жупаније у Хрватској имала је двоструку интервенцију у суботу, након што су грађани у два наврата пронашли већу количину експлозивних средстава.

09. 11. 2025. у 13:28

Коментари (0)

ЈЕЗИВО: Хаг донео монструозну одлуку о генералу Младићу