КОНЦЕРТ ВИОЛИНИСТКИЊЕ ЛАНЕ ЗОРЈАН: Талентована Новосађанка вечерас у Народном музеју у Београду
НА ОВОМ концерту биће представљен и ЦД Камерате Балканике, ансамбла с којим је Лана Зорјан наступила на Арт Линк фестивалу 2023. године, као део уметничке резиденције коју је водио диригент Србољуб Динић, а коју је подржала амбасада Швајцарске и Фонд за западни Балкан.

ФОТО: АртЛинк
Као даровита виолинисткиња, Лана Зорјан је била изабрана за ArtLink програм за младе таленте и свој први наступ са оркестром имала је са седам година када је као солиста ArtLink камерног оркестра свирала у Скупштини града Београда и на Тргу слободе у Новом Саду, Вивалдијево „Пролеће“, са концерт мајстором Камерате Јаначек, Павелом Долежалом, који је као ментор радио са младим ArtLink виртуозима неколико година, кроз Вишеград‒Балкан програм за младе таленте, подржан од Међународног Вишеградског фонда.

ФОТО: АртЛинк
ArtLink фестивал и камерата Балканика сврстали су Лану међу најперспективније младе уметнике у региону и организовали су њене наступе на Егзит фестивалу, као и у оквиру циклуса Музика на тврђавама, где је Лана имала прилику да наступи са концерт-мајстором Федором Рудином, диригентом Србољубом Динићем. На концерту у Народном музеју наступиће и гудачки квартет са виолинисткињом Валентином Лучковић, која представља Камерату Балканику, а Лана Зорјан извешће композиције Равела и Вијењавског.
Препоручујемо

ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59

СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38

СПАВА ПОРЕД ВЦ ШОЉЕ БЕЗ ПОКЛОПЦА Хаос у затвору где је Саркози, вичу му: "Осветићемо Гадафија!" Посебан третман за бившег председника
"СВИ затвореници праве буку, вичу, лупају по зидовима..."
22. 10. 2025. у 15:32
Коментари (0)