ОД СТАРИХ УЧИЛА, ДО ИНТЕРАКТИВНИХ ИГРОКАЗА: Отворена изложба „Два века природно – научног образовања учитеља у Сомбору“
Поводом прославе 275. годишњице од проглашења Сомбора за слободан и краљевски град, Педагошки факултет организовао је интерактивну изложбу „Два века природно – научног образовања учитеља у Сомбору“.
фото: Град Сомбор
Изложбу чини збирка старих учила са преко 30 експоната, који су својевремено набављени из Кемница, Прага, Будимпеште и Париза, а коришћени су у настави ради бољег разумевања природних појава и процеса.
Посетиоци су могли да погледају и интерактивни игроказ „Наука кроз време“, ауторке проф. др Марије Бошњак Степановић, у ком су представљени Леонардо да Винчи, Исидора Секулић, Никола Вукићевић и Димитрије Мита Петровић, а улоге су тумачили студенти факултета: Жељана Балаж, Ања Албуљ, Вукашин Зелић, Лазар Гајинов и Сергеј Јовановић.
-За наш град кажу да је град богате културно – историјске прошлости и за њега везују многе значајне датуме, године и имена из прошлости. Значајна година из прошлости за нас је 1778. година, када је Аврам Мразовић основао Норму, прву учитељску школу у Сомбору. Кроз време, школа је расла и развијала се, увек с тежњом да се осавремени и напредује - подсетила је Љиљана Тица, заменица градоначелника Сомбора. - Наша дужност је да и даље пазимо, чувамо и негујемо традицију образовања учитеља у Сомбору и Град ће вам увек пружити подршку у остварењу тог циља.
ПУТИН О ИСПОРУЦИ "ТОМАХАВКА": Ако Украјина нападне оружјем дугог домета, одговор ће бити запањујући
АКО Украјина покрене нападе оружјем дугог домета на Русију, одговор ће бити запањујући, изјавио је данас руски председник Владимир Путин.
23. 10. 2025. у 17:59
СТИЖЕ ЗИМА КАКВА СЕ ВИЂА ЈЕДНОМ У СТО ГОДИНА? Метеоролози одговорили на спекулације о "зими века"
НЕМАЧКИ портали су преплављени информацијама о екстремној зими, улицама прекривеним снегом и екстремним временским условима који прете земљи.
23. 10. 2025. у 17:38
ЗЕМЉОТРЕС УСРЕД ДНЕВНИКА: Водитељка се обратила у страху: "Надам се да ће бити све у реду" (ВИДЕО)
ДОК је читала вести у ноћном Дневнику, прекинуо ју је земљотрес...
24. 10. 2025. у 19:43
Коментари (0)