ОВАЦИЈЕ ЗА ПОГОРЕЛИЋА: Славни пијаниста са Војвођанским симфонијским оркестром на Коларцу
ПРОСЛАВЉЕНИ пијаниста Иво Погорелић одржао је концерт са Војвођанским симфонијским оркестром, под диригентским вођством Александра Марковића у, до последњег места испуњеној, Коларчевој задужбини, а њихов је наступ испраћен громогласним аплаузима и вишеминутним овацијама.

ЦЕБЕФ/ Белкиса Абдуловић
Концерт који је био распродат месец дана унапред, почео је делом "Исламеј: Оријентална фантазија" Милија Балакирјева, а у првом делу славни је пијаниста извео Концерт за клавир и оркестар бр. 2 у це молу Сергеја Рахмањинова, уз концертмајстора Флорина Илијескуа.
У другом делу концерта изведена је симфонијска свита "Шехерезада" Николаја Римског-Корсакова, у част 180 година од рођења овог композитора. Као солиста наступио је виолиниста Илијеску, иначе први концертмајстор Симфонијског оркестра Радио Франкфурта, коме је ово био први наступ у Београду и први наступ са маестром Погорелићем.
Концерт је организовао Центар београдских фестивала - ЦЕБЕФ, а у публици су се нашли и Раде Радивојевић, Владимир Марковић, Мира Адања-Полак и други.
БОНУС ВИДЕО - ДР НОВОСТИ: Како бити емоционално интелигентнији?

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (0)