НЕДВОСМИСЛЕНА ПРИВЛАЧНОСТ КЛАСИЧНЕ ЛЕПОТЕ: Слике Игора Јовановића у Кући легата
У ГАЛЕРИЈИ Куће легата (Кнез Михаилова 46), на изложби "Други простор", од 28. марта, пред публиком су слике Игора Јовановића.
Фото: В. Уларџић
Према речима Ђорђе Кадијевић, ветерана наше историје уметности и редитеља, Јовановићеве слике имају недмосмислену привлачност, јер у себи носе нешто од класичног осећања лепоте:
- Ради се, значи, о једном даровитом човеку који је то доказао својом несумњивом енергијом и способностима у неадекватној и не само локалној него општој средини у којој влада опште стање духа оличено у панорами ординарне стварности у којој живимо са несхватљивим чињеницама да се у ово време на почетку 21. века око нас догађају класични ратни сукоби са свим страхотама о чему још увек живе индивидуе које су преживеле Други светски рат, једноставно никада нису могли да поверују да је то могуће - закључује Кадијевић.
Историчар уметности Драган Миливојевић Пале, истиче да је Јовановић изградио препознатљив ликовни израз, заснован на искуствима генерација пре њега:
- Његово дело није самоникло. Пронашао је свој пут и он га даље успешно надограђује.
Препоручујемо
ГРОТЕСКНА И ХРАБРА БАЈКА: Промоција књиге "Зачарана крв једнорога" Тање Миленковић
31. 01. 2026. у 18:15
БОГАТ СЦЕНСКИ ЖИВОТ: Изложба поводом 80 година зајечарског позоришта
31. 01. 2026. у 18:10
ПОКОЉ РУСА КОД ПОКРОВСКА, ОБЈАВЉЕНИ СНИМЦИ: Кренули у напад под окриљем магле, погинуло око 90 војника (ВИДЕО)
УКРАЈИНСКЕ снаге одбиле су велике руске нападе у једном дану у правцу Покровска, у Доњецкој области, усмртивши око 90 руских војника, јавља Кијев пост.
01. 02. 2026. у 16:56
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)