"МИЛУТИН" НЕ МОЖЕ НА КОСОВО: Екипи представе "Књига о Милутину" и Ненаду Јездићу забрањен улазак на КиМ

В.В.С.

14. 05. 2024. у 12:56

ЈЕДНУ од најгледанијих представа на репертоарима српских позоришта, монодраму "Књига о Милутину" у извођењу Ненада Јездића (у режији Егона Савина), упркос најави - неће моћи да види публика на Косову и Метохији. Тим поводом Звездара театар огласио се саопштењем:

МИЛУТИН НЕ МОЖЕ НА КОСОВО: Екипи представе Књига о Милутину и Ненаду Јездићу забрањен улазак на КиМ

фото н.Вукелић

"Након опсежних договора и припрема за гостовање коме смо посветили пуно пажње, данас је, без икаквог образложења, екипи представе "Књига о Милутину" у продукцији Звездара театра забрањен прелазак административне границе са Косовом и Метохијом. Представе које смо планирали у оквиру најављеног гостовања у Косовској Митровици и Лепосавићу неће бити изведене.

У даљем тексту се, такође, наводи:

"После јучерашње забране патријарху Порфирију да уђе на Косово, данас је забрањена и једна представа. Након низа забрана, почевши од политичких, преко економских, верских и других, на ред је дошла и култура, забрањено је све што има предзнак српског. Као позориште које традиционално репертоарски негује домаћи текст, улагаћемо и даље напор да своје представе одиграмо пред сваком публиком која жели да их погледа, без обзира на препреке било које врсте, јер култура не познаје границе".

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година

УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.

13. 11. 2025. у 10:54

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

САД ИЗДАЛЕ ГЕНЕРАЛНУ ДОЗВОЛУ ДО АПРИЛА: Одлажу се санкције руској нафтној компанији

СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су данас издале тзв. "генералну дозволу" којом се привремено одлажу санкције Росњефту у Немачкој до 29. априла 2026. године, објавило је америчко министарство финансија.

29. 10. 2025. у 16:17

Коментари (0)

ПАУНОВИЋЕВ ДЕБИ НА КЛУПИ СРБИЈЕ!Теже није могло, пуне трибине Вемблија и перфектни Енглези