"ГОСПОЂИЦА" ПРВА СВЕТСКА ТВРДИЦА : Андрћев роман који последњих година добија на значају (ВИДЕО)
У ОКВИРУ циклуса предавања Мухарема Баздуља „Књиге које вам могу променити живот,"аутор се посветио роману „Госпођица" Иве Андрића објављеном новембра 1945. године чија главна јунакиња Рајка Радаковић у светској књижевности представља један од првих примера лика тврдице у женском роду.
Мухарем Баздуљ/Фото КЦНС
Анализирајући први пут у овом циклусу дело написано на српском језикуза које Баздуљ каже да је " вероватно најскрајнутији и најпотцењенији роман нашег највећег писаца", алида тај роман последњих година почиње да добија заслужену ревалоризацију.
Предавање Мухарема Баздуља „Госпођица" можете погледати на Јутјуб каналу Културног центра Новог Сада.
https://youtu.be/ZOf02ncNnzU
Препоручујемо
СВЕТ ГЛАМУРА И ИНТРИГА: 45 година како је „Династија” променила свет
12. 02. 2026. у 15:55
МАШТА И ФАНТАЗИЈА ВЕЛИКОГ УМЕТНИКА: Велико интересовање у Паризу за слике Дада Ђурића
11. 02. 2026. у 14:13
БОСАНСКИМ "СПЕЦИЈАЛЦИМА" СЕ СМЕЈЕ ЦЕО СВЕТ: Избачени са такмичења, а криви им Срби и Додик (ФОТО/ВИДЕО)
СНИМАК специјалаца из Федерације БиХ на такмичењу СWАТ Цхалленге у Уједињеним Арапским Емиратима постао је потпуни хит на друштвеним мрежама.
12. 02. 2026. у 14:42
ВАКЦИНА ПРОТИВ РАКА СТИЖЕ У СРБИЈУ: Добијамо је одмах после Руса, ево када ће је примити наши пацијенти
МИНИСТАР без портфеља задужен за област међународне економске сарадње Ненад Поповић изјавио је данас да ће у мају први пацијенти у Русији примити вакцину против рака, а да ће пацијенти из Србије бити први који ће одмах после руских, крајем године, примити ту вакцину.
12. 02. 2026. у 09:41
ЈК ПРИЗНАЛА: "Са њим сам изгубила невиност - први пут са Немањом био је грозан, ужасан"
"ИМАЛА сам 18 година. Било је грозно искуство. Помислила сам: "Како некоме ово може да се догоди?" Било је ужасно."
10. 02. 2026. у 07:32
Коментари (0)