"РОЂЕНИ СА КУЛТУРОМ": Новорођеним бебама додељено још 120 „Културних пасоша“ (ФОТО)
ЕТНОГРАФСКИ музеј, у сарадњи са Болницом за гинекологију и акушерство КБЦ „Звездара“, наставио је доделу културних пасоша мамама новорођених беба у оквиру овогодишње кампање „Културни пасош - рођени са културом“.

Фото: Етнографски музеј
У породилишту КБЦ Звездара данас је уручено 120 пасоша мамама беба, као својевсрсна добродошлица која симболизује везу између културе и породице.
Уручујући „Културни пасош“ мајци новорођене девојчице, Марко Крстић, в. д. директора Етнографског музеја, рекао је да је пасош такозвана пропусница у свет културе, као и да омогућава новорођеним бебама и њиховим породицама неограничен број посета изложбама и свим програмима музеја сваког дана до првог дететовог рођендана.
„Културни пасош“ представља најлепшу добродошлицу на свет најмлађим суграђанима, истакао је Крстић и нагласио да Етнографски музеј жели на овај начин да пружи подршку породицама.
- Важно нам је да од првих корака детета буде препознато да је наш музеј место породичних традиција, где се негују старе вредности и нове стварају - нагласио је Крстић.
Наша порука је - „Дођи у Етнографски и кад порастеш“, истакао је Крстић.
БОНУС ВИДЕО: НА МАТУРУ У ПАТИКАМА ПУНИМ НАДЕ: Фондација хуманости "Новости" обезбедила гардеробу за децу из Звеча
Препоручујемо

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (0)