СЈАЈ МАРОНАНСКОГ КАФТАНА: Отварање изложбе у Етнографском музеју
КАО знак пријатељства амбасада Краљевине Мароко даривала је Етнографском музеју, кафтан - свечани, често изузетно раскошни део њихове народне ношње, који ће постати део збирке европских и ваневропских култура.
Фото промо
Овај поклон ће у уторак 4. јуна у 19 часова, у музејском здању на Студентском тргу, моћи премијерно да види и београдска публика, на изложби "Марокански кафтан-одећа позната широм света".
Поставку ће свечано отворити амабасадор марокански амабасадор Мохамед Амин Белхаж и в.д. директора Етнографског музеја, Марко Крстић. Биће приказана два кратка филма о изради кафтана о којима ће говорити супруга амбасадора, Сафе Сижилмаси Идриси. Иначе, изложени кафтан, израдила је Зинеб Јбари 1970. године за своју ћерку. Уз овај експонат, на поставци ће се наћи и пратећи аксесоар - украсне траке, појас и накит. Изложба ће трајати до краја месеца.
Препоручујемо
"АЛТЕРАНАТИВНА ЦУЦА СОКИЋ : ЦРТЕЖИ ": Гостовање изложбе у Музеју у Смедереву
03. 02. 2026. у 15:05
ЗВУК ИСКРЕНЕ ЕМОЦИЈЕ: Албум клавирског трија Corda постао видљив на светској сцени
03. 02. 2026. у 14:43
СУМЊА СЕ ДА ЈЕ ОВАЈ ЧОВЕК СА ЕСТРАДЕ НАРУЧИО НАПАД НА ЧОЛИНУ КУЋУ: Били пријатељи и сарадници (ФОТО)
ЈЕДАН правац истраге упућује на познато име са естраде, чека се прикупљање свих доказа.
03. 02. 2026. у 16:49
"АНУШКА ЈЕ ВЕЋ ПРОЛИЛА УЉЕ..." Медведев: Зеленски је осуђен на пропаст
ШЕФ кијевског режима Владимир Зеленски је осуђен на пропаст, изјавио је заменик председника Савета безбедности Руске Федерације Дмитриј Медведев медијима.
01. 02. 2026. у 14:56
"УБИЋУ СЕ, ХОРОР!" Марија открила дуго чувану тајну: "Рођена сам без..."
"ЈА ћу да се убијем, значи хорор!"
01. 02. 2026. у 09:13
Коментари (0)