МЕТАФОРИЧКО ПУТОВАЊЕ: У Архиву Војводине изложба Богдана Мишчевића из Балтимора
ПОСЛЕ сусрета са поштоваоцима свог сликарства почетком јуна у Београду, Богдан Мишчевић који дуже од пола века живи у америчком граду Балтимору, изложбу „Метафоричко путовање” приказаће у понедељак, 1.јула и Новосађанима у Архиву Војводине (18.00).

Фото Архив Војводине
О изложби ће говорити: Илија Шаула, књижевник и сликар Миодраг Јакшић, књижевник и аутор. Радови јединственог Мишчевићевог уметничког израза представљају посматрачу пространства метауниверзума овог уметника.
За ову прилику Мишчевић, рођен на Кордуну 1936.године, припремио је неколико нових дела, која су допунила његов чувени ликовни циклус карактеристичан по симболици и ситним детаљима.Радио их је у техници акрил на платну, на тврдој подлози и папиру.
У неколико наврата излагао је са великим успехом на Вашингтон сквер вилиџу у Њујорку и добио добио награду „Џорџ Бакет“.Уследиле су колективне и самосталне изложбе у Јаро галерији на Медисон авенији као и на њујоршком Артекспоу . Његови радови део су многих колекција у Америци и Европи.Једну своју слику даровао је манастиру Хиладар.

ПУТИН ПРИХВАТИО ПРЕКИД ВАТРЕ НА 30 ДАНА УЗ ЈЕДАН УСЛОВ: "Примирје би одговарало Украјини, руске снаге у офанзиви на свим деловима фронта"
РУСКИ председник Владимир Путин рекао је данас на конференцији за медије са белоруским председником Александром Лукашенком да Русија пристаје на прекид ватре са Украјином на 30 дана, али само ако оно доведе до дугорочног мира.
13. 03. 2025. у 16:53 >> 17:05

ИЗ КРЕМЉА ОТКРИЛИ: Појављивање Путина у војној униформи значи само једно
ПОЈАВЉИВАЊЕ руског председника Владимира Путина у Курској области у униформи је сигнал који говори о одлучности да се у најскорије време заврши операција ослобађања Курске области, рекао је портпарол Кремља Дмитриј Песков новинару Павлу Зарубину за ТВ „Русија 1“.
13. 03. 2025. у 15:32

ТРАМПОВА УНУКА ЈЕ ПРАВА СЕНЗАЦИЈА: Најскромнија и најлепша у породици, бави се необичним спортом (ФОТО)
ИАКО обично највише пажње привлаче деда, бака и тетка Иванка, када се нашла на бини поред Доналда трампа током победничког говора након избора сви су приметили лепу Каи, у сјајној, шљокичастој хаљини.
13. 03. 2025. у 15:53
Коментари (0)